Хто поставить крапку у питаннях електропостачання Рахівщини?

Нещодавно до райдержадміністрації звернулись підприємці Рахівського району з приводу умов постачання електроенергії суб’єктам підприємницької діяльності на території району. За їх словами, від них вимагають сплати авансових платежів у розмірі 200 %, а не 100 %, як вказано у договорах із енергопостачальником.

IMG_1138Чи можливо здійснювати оплату за фактично спожиту електроенергію і не сплачувати авансів? Це та інші питання обговорили сьогодні, під час зустрічі представників районної влади Миколи Беркели та Валерія Сабова, першого заступника генерального директора – директора з енергозбуту ПАТ ,,Закарпаттяобленерго” Артема Мартинюка та більш ніж шістдесятьма підприємцями району.

За дорученням голови райдержадміністрації Дмитра Андріюка, терміново було сформовано робочу групу під керівництвом першого заступника голови Валерія Сабова, яка від імені всіх підприємців району підготувала звернення до ПАТ ,,Закарпаттяобленерго”, Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики України, Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, Закарпатського обласного територіального управління Антимонопольного комітету України, Прокуратури Закарпатської області з проханням дати правову оцінку правомірності та відповідності нормативним документам договорів на попередню оплату IMG_1148споживання електроенергії, які ПАТ ,,Закарпаттяобленерго” укладає з суб’єктами підприємницької діяльності на Рахівщині; внести зміни у Правила користування електричною енергією, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.1996 р. № 28 в частині надання пільгового режиму в оплаті електричної енергії, а саме відміни лімітування та попередню оплату підприємцями та роботодавцями будь-якої форми власності; роз’яснити процедуру компенсації сплачених коштів за неякісно надані послуги.

Крім того, враховуючи відсутність альтернативних видів палива, район відноситься до категорії гірських з особливими умовами проживання, а також те, що у багатьох багатоквартирних житлових будинках населених пунктів району система централізованого теплопостачання відсутня або не функціонує, і єдиним джерелом енергії є електроенергія, скасувати ліміти обсягу споживання електроенергії для місцевого населення.

Перший заступник генерального директора – директор з енергозбуту ПАТ ,,Закарпаттяобленерго” Артем Мартинюк запевнив присутніх у тому, що поки всі питання не будуть врегульовані та отримані відповіді на запити, які будуть надіслані внаслідок зустрічі, ПАТ ,,Закарпаттяобленерго” не буде здійснювати відключення від електромережі підприємців району за  несплачені авансові платежі.

Остання зміна сторінки: 14-11-2013 17:30