Лісгоспи району оприлюднили свої економічні показники

6 листопада під керівництвом Дмитра Андріюка в райдержадміністрації пройшла нарада щодо підсумків роботи лісової галузі району за 9 місяців поточного року. Участь у обговоренні взяли керівники Карпатського біосферного заповідника, лісових господарств, лісопереробних підприємств та служб району.

Підсумками і статистикою розпочала нараду начальник відділу соціально-економічного аналізу і торгівлі управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Галина Долженко.

Саме лісгоспи району, традиційно, є основними наповнювачами бюджету. Так, зокрема, Рахівським держлісгоспом протягом звітного періоду реалізовано продукції на 29,8 млн. грн., з яких 34,2% (або 10,2 млн. грн.) складає  експорт. У порівнянні до відповідного періоду минулого року, реалізація збільшилася на 9,3%, обсяг експорту – в 1,5 рази! Це, за словами директора ДП “Рахівське ЛДГ” Володимира Приступи дозволяє забезпечити вищі закупівельні ціни, а отже і більше наповнення бюджету.

Доволі важливим показником економічного росту є і рівень заробітної плати. Незважаючи на те, що Великий Бичків не має статусу гірського населеного пункту, а отже і заробітну плату працівники отримують без врахування „гірських” – за даними Пенсійного фонду у серпні саме лісокористувачі ДП „Великобичківське ЛМГ” виплатили найвищу заробітну плату. Середня заробітна плата по лісокористувачам району у серпні цього року склала 2174,7 грн.

Зростання економічних показників є і в ДП „Ясінянське ЛМГ”. У порівнянні до відповідного періоду минулого року, реалізація продукції тут збільшилася на 20,8%, обсяг експорту - на 40,9%. А відповідно і до бюджетів всіх рівнів за звітний період відраховано на 47,2% більше платежів - 2,6 млн. грн., при минулорічній сплаті 1,8 млн. грн.

Окрему увагу звернув Дмитро Андріюк на роботу тих лісокористувачів, які мають найману робочу силу, але зареєстровані за межами району. “Ці підприємства використовують лісові ресурси району, залучають працівників, тому логічно, щоб податок з доходів фізичних осіб залишався у нашому бюджеті. Район повинен відчувати ефект від такої роботи”, - зазначив голова державної адміністрації.

Обговорили учасники наради також особливості оподаткування підприємств лісової галузі, систему електронного обліку деревини, хід роботи над новими лісовими насадженнями та будівництвом лісових доріг.

За підсумками наради райдержадміністрацією було рекомендовано лісовим господарствам району насамперед вишукати резерви для зменшення власних витрат на ведення лісового господарства. Адже тільки витрати на утримання апарату управління цих підприємств за період зросли в середньому на 33%. Крім того варто посилити контроль щодо недопущення самовільних рубок. Такі факти протягом року були виявлені на території всіх лісгоспів та Карпатського біосферного заповідника. Одним із шляхів розвитку лісової галузі та її інфраструктури є і нарощення обсягів будівництва лісової дорожньої мережі (нове будівництво та ремонт і реконструкція).

- Тільки за тісної співпраці державного та приватного секторів, органів влади і самоврядування можна забезпечити економічний ріст і вирішення хоча б частини соціальних проблем району, - резюмував Дмитро Андріюк.

Остання зміна сторінки: 07-11-2013 18:00