Забезпечення реалізації культурних та освітніх прав на контролі РДА

6 листопада відбулася зустріч голови Рахівської райдержадміністрації Дмитра Андріюка у селі Біла Церква з представниками румунської національної меншини та громадських організацій ,,БісерікаАлба” та ,,Надія”.

- Україна в етнічному вимірі має враховувати особливі соціокультурні потреби окремих груп своїх громадян. На це спрямована увага Президента України та здійснюється робота щодо реалізації у регіонах завдань щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, - зазначив голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк.

Серед питань, які порушили учасники зустрічі, є навчання на державній мові. У навчальних закладах для представників румунської національної меншини – не достатня кількість хрестоматії для молодших класів саме українською мовою. Існує певна невідповідність навчальної програми звичайної школи та національної, що спричиняє проблеми при здачі ЗНО.

Присутні запропонували, в рамках галузевої програми у національних школах ділити класи на підгрупи при вивчені української мови, що дасть змогу вчителям приділяти кожному учню більше уваги.

Сільський голова Білої Церкви Юрій Беріндє запропонував створити мультикультурний центр для румунської меншини, які проживають в Білій Церкві, Водиці та Середньому Водяному.

На шляху до євроінтеграції Україна проводить колосальну роботу щодо адаптації до загальноєвропейських норм національного законодавства, у першу чергу – в сфері прав людини, органічною складовою якої є захист прав національних меншин.

Остання зміна сторінки: 07-11-2013 12:30