Рахівщина узгоджує свої межі і розширює населені пункти

На Рахівщині завершуються роботи по розробці Схеми районного планування. Це питання надзвичайно важливе як для району загалом, так і для населених пунктів та його мешканців зокрема, адже одне із найважливіших питань - впорядкування прав власності на земельні ділянки. Малоземелля часто спонукало жителів Рахівщини будувати житло на ділянках, які знаходяться фактично за межами населених пунктів. Через це неможливим було узаконення такого будівництва, а звідси ще низка проблем із підключенням до електропостачання, реєстрації мешканців будинку тощо. Перший важливий крок зроблено, далі справа за населеними пунктами.

Із врахуванням того, що практично всі генеральні плани населених пунктів виготовлені у 70-80-х роках минулого століття, вони не враховують питання сучасної забудови міст, сіл та селищ району. Наразі на стадії укладання відповідних угод із проектними установами та завершення розробки генеральних планів Рахів, сіл Кваси, Костилівка, Косівська Поляна, селищ Ясіня та Кобилецька Поляна. У 2007 році вже виготовлено генеральний план смт. Великий Бичків.

Одним із мотивів для відповідних проектних робіт є зміна пріоритетів економічного розвитку Рахівщини за останні десятиліття - трансформація із сировинно-промислового району у оздоровчо-рекреаційний куточок країни. Старт відповідним роботам був даний ще в 2010 році, коли була подана на розгляд сесії районної ради відповідна Програма. Щоправда тільки у 2012 році райдержадміністрація отримала рішення сесії районної ради і змогла приступити до розробки Схеми планування території району. У червні вже 2013 року проектним інститутом "Львівський Промбудпроект" було розроблено план сучасного використання території району (так званий опорний план), у вересні - схему планувальних обмежень. У кінці жовтня цього року разом із головами населених пунктів, керівників установ та організацій району, за участі головного архітектора проекту інституту-розробника адміністрація провела обговорення проектного плану. Одним із питань обговорення було і можливе розширення меж населених пунктів.

Остання зміна сторінки: 06-11-2013 11:01