Для обговорення шляхів розвитку туризму район відвідав Федір Шандор

У вівторок, 29 жовтня в малій залі засідань райдержадміністрації провели розширену нараду щодо розвитку туризму у Рахівському районі.

Голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк зустрівся з керівниками туристично-рекреаційних закладів, державних установ та організацій, для обговорення шляхів подальшого розвитку туризму в районі. Почесними гостями на нараді стали кандидат соціологічних наук, доцент, завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор, який і розпочав захід та Василь Фіцак – голова громадської організації «Івано-Франківська регіональна Фундація «Карпатські стежки».

Порядок денний розпочали з питання щодо стану розвитку туризму у Закарпатській області,  його проблеми та перспективи, яке висвітлив Федір Шандор.

,,Ми продаємо їм Україну, а вони хочуть Європу!” – з таких слів розпочав свій виступ пан Шандор. За його словами розвиток туризму, як галузі повинен розглядатися в комплексі всієї соціальної інфраструктури. На перший план виходить таке поняття, як співпраця представників туристичного бізнесу і влади, адже саме співпраці на всіх рівнях у нас сьогодні і бракує.

Також, розглянули питання  про стан туристично-рекреаційної галузі в Рахівському районі за 9 місяців 2013 року, а саме проаналізували показники розвитку туристично-рекреаційної галузі та готельного господарства. Аналіз засвідчив, що протягом січня-вересня 2013 року туристичними закладами району прийнято 29,8 тис. туристів, яким надано послуги на суму 14 256,34 тис. грн. Щодо податкових надходжень то до Зведеного бюджету за звітній період надійшло 865,78 тис. грн. (з них 20,5 %. державний бюджет). В порівнянні до відповідного періоду минулого року ці сплати збільшились на 2,3%.

До уваги всіх присутніх було представлено розроблений проект Програми розвитку полонини Драгобрат в літній період, який вже з початку наступного року заплановано подати на розгляд сесії районної ради. В наступному місяці проект Програми буде оприлюднено на сайті райдержадміністрації у рубриці «Туризм. Події». Голова райдержадміністрації закликав керівників підприємств туристичного сфери вносити свої пропозиції щодо заходів Програми та подавати їх до відділу туризму та ЗЕД.

Запрошені керівники державних установ, організацій проінформували присутніх про проведену роботу з підприємствами туристичних закладів щодо підготовки їх діяльності до зимового періоду 2013-2014 років.

Голова громадської організації «Івано-Франківська регіональна Фундація «Карпатські стежки» - Василь Фіцак ознайомив всіх присутніх з проведеною роботою в напрямку знакування (маркування) туристичних шляхів на території Рахівського району та представив фотоматеріали. За його словами, на сьогоднішній день промарковано майже300 км. маршрутів в нашому краї.

За підсумками наради Дмитро Андріюк, наголосив на необхідності проводити належну роботу щодо легалізації робочих місць, вчасної сплати податків до бюджету та внесків до Пенсійного фонду. Закликав керівників підприємств до спільної співпраці, адже проведена робота в даному напрямку є основою для подальших передумов розвитку туризму на Рахівщині.

Остання зміна сторінки: 30-10-2013 15:11