Освіта призначена, щоб дати новому поколінню початкові знання

24 жовтня при першому заступнику голови райдержадміністрації Валерію Сабову відбулася нарада про результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників району.

На нараду були запрошені директори шкіл, які мали можливість висловити свої думки щодо стану надання освіти в Рахівському районі та про причини невтішних результатів зовнішнього оцінювання, яке складали учні шкіл цьогоріч.

- Освіта призначена, щоб дати новому поколінню початкові знання культури, формуючи поведінку у дорослому житті і допомагаючи у виборі можливої ролі в суспільстві. Вона прискорює процес розвитку й становлення людини як особистості, забезпечує формування її духовності, світогляду, ціннісних орієнтацій і моральних принципів, - зазначив Валерій Сабов.

Із 948 одинадцятикласників у цьому навчальному році у районі для участі у тестуванні зареєструвалося 442 особи. Серед основних причин того, що учні, які здобули закінчену середню освіту з відзнакою, не захистили свої високі оцінки на ЗНО, директори вбачають відсутність можливості участі в пробних тестуваннях через їх матеріальне становище, оскільки тестування платне та проводиться в інших районах області, а також відсутність достатньої мотивації педагогічних колективів.

Щодо рейтингу шкіл Закарпатської області, то за результатами зовнішнього незалежного оцінювання у 2013 році загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст. в області налічується 303. До першої сотні кращих навчальних закладів І-ІІІ ст. увійшло 13 ЗОШ нашого району тобто 43 %, а решта 17 закладів (67%) знаходяться у другій половині рейтингової таблиці.

Враховуючи результати оцінювання та на виконання листа департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 21.08 2013 № 1222 „Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти”,  управлінням освіти, молоді та спорту Рахівської РДА буде вивчено дане питання та прийнято відповідні міри, щодо покращення ситуації в наступному році.

Остання зміна сторінки: 25-10-2013 15:25