Сім’ї з невисокими доходами мають можливість звертатися за отриманням субсидії

У період опалювального сезону особливо актуальним стає питання надання житлових субсидій – цільової адресної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

З метою соціального захисту населення, у зв’язку з поступовим підвищенням витрат, пов’язаних з користуванням житлом, його утриманням, оплатою послуг водо-, теплопостачання і водовідведення, вивезення побутового сміття (житлово-комунальні послуги), сім’ї з невисокими доходами мають можливість звертатися за допомогою до відділу соціальних допомог та компенсацій управління соціального захисту населення.

Звертаємо увагу сімей, які проживають в багатоповерхових будинках і які користуються централізованим теплопостачанням та іншими житлово-комунальними послугами на те, що в разі, коли загальна сума плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг обов’язкового відсотка платежу від середньомісячного сукупного доходу -  такі сім’ї мають право на отримання житлової субсидії.

Розмір обов’язкового платежу складає 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Сім’ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ям, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи, сплачують за послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням житлово-експлуатаційних організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги перерахунок діючих субсидій проводиться без звернення громадян з місяця, в якому відбулася зміна тарифів.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається шляхом перерахування коштів на рахунок підприємств, що надають комунальні послуги.

Слід зазначити, що субсидія не призначається, якщо:

- працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги;

- уповноважений власник (співвласник) житла на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- уповноважений власник (співвласник) житла на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми;

- уповноважений власник (співвласник) житла на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) два або більше  транспортних засобів ( механізмів), що підлягають державній реєстрації. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані на пільгових умовах, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більш як 10 років з дати випуску, та інші, що перебувають в експлуатації більш як 15 років з дати випуску;

- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю, земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири або автомобіля тощо на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб;

- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.

Для визначення права на призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом, подає  до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації наступні документи: паспорт, заяву, декларацію про їх доходи і майновий стан та довідки про доходи кожного із зареєстрованих осіб.

Громадська приймальня працює щоденно з 8.00 до 18.00 год. без обідньої перерви.

Телефон для довідок 2-31-88

Остання зміна сторінки: 24-10-2013 17:18