Автомобільний пункт пропуску між Україною та Румунією буде в Рахівському районі

У середу, 23 жовтня, в м. Рахів пройшло засідання “круглого столу” стосовно вирішення питання будівництва транспортного моста та міжнародного переходу між Україною і Румунією в с. Біла Церква. Участь у засіданні взяли Перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Свищо, префект повіту Мараморош Антон Рохян (Anton Rohian), директор Національної компанії автомобільних доріг Румунії, інженер Нарціс Штефан Няга (Narcis Stefan Neaga), голова Рахівської РДА Дмитро Андріюк, голова Рахівської райради Микола Беркела, голова Тячівської райдержадміністрації Іван Бринзяник та численні учасники делегації з Румунії.

Після зустрічі румунської делегації на прикордонному пункті пропуску в м. Солотвино у залі нарад Рахівської райдержадміністрації відбулось обговорення учасниками перспектив та особливостей функціонування майбутнього міжнародного переходу.

-    Важливість та потенційний економічний ефект від проекту розуміє як румунська, так і українська сторона. В свою чергу ми максимально зацікавлені у його реалізації і вдячні як обласному керівництву, так і представникам Румунії за виділений час для обговорення деталей, - зазначив Дмитро Андріюк.

Ігор Свищо від імені облдержадміністрації подякував учасникам делегації та запевнив у важливості даного питання для області. Він повідомив, що першим кроком у цьому напрямку є створення відповідної робочої групи за дорученням голови ОДА Олександра Ледиди.

На даний час вже проведено економічний розрахунок даного проекту, висновок якого засвідчив потенційне перевищення імпорту над експортом, що мало б посилити економічну активність у межуючих регіонах. Про це учасникам “круглого столу” розповів префект повіту Мараморош Антон Рохян.

Нагадаємо, що відновлення автомобільного переходу через річку Тиса та створення необхідної прикордонної інфраструктури на українсько-румунському державному кордоні в Рахівському районі обумовлене виконанням відповідного Доручення Президента України, виданого у квітні цього року.

Остання зміна сторінки: 24-10-2013 10:00