Соціальний захист найбільш уразливих верств населення, один з пріоритетів держави

02 жовтня при першому заступнику голови райдержадміністрації Валерію Сабову відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Реалізація в районі ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни, одиноких громадян)».

Участь у даному заході взяли директори терцентрів, реабілітаційного центру, голови благодійної організації та товариства «Червоний хрест», громадських та профспілкових організацій, медичних установ.

- В березні глава держави доручив Уряду реалізацію низки надважливих соціальних ініціатив, які стали основою Нової соціальної політики України. І сотні тисяч українців – пенсіонери, малозабезпечені, люди з особливими потребами, ветерани війни, шахтарі, молоді матері – уже мали змогу на власному прикладі пересвідчитися у її ефективності, - зазначив перший заступник голови Валерій Сабов, - відповідно до соціальних ініціатив Президента, підвищено тарифні ставки оплати праці, підвищено трудові пенсії, почали підвищувати пенсії військовим, підняли пенсії інвалідам війни, інвалідам Чорнобилю, інвалідам виробництва. Відновлення соціальної справедливості в країні допоможе досягнути стабільного економічного розвитку.

Так, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям » в 2013 році вже надано допомог в сумі 14927,2 тис. грн. (1060 сім’ям); відповідно до закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» виплачено коштів в сумі 7749,7 тис. грн. (1055 особам); на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомним батькам за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» - у сумі 255,5 тис. грн. (8 сімей); на виплату допомог малозабезпеченим особам, які проживають разом з інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка надається відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» в сумі 629,9 тис. грн. (99 особам); відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам» в сумі 2240,5 тис. грн.(401 особі); на виплату тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх не відоме в сумі 544,1 тис. грн. (118 осіб); виплату компенсації відповідно до закону України «Про соціальні послуги» та постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати фізичним особам, надають соціальні послуги» на суму 111,8 тис. грн. (175 осіб); на надання субсидії населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в сумі 1075,4 тис. грн. (1100 сімей).

По програмі «Турбота» на протязі 2013 року матеріальну допомогу отримали 555 громадян, в тому, числі інваліди, пенсіонери, ветерани та просто люди, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують допомоги держави на суму 206 370.00 грн.

Остання зміна сторінки: 03-10-2013 12:34