На велосипеди за здоров’ям, або в Ясінях стартував велопробіг

20 вересня в селищі Ясіня відбувся стилізований велопробіг, у якому взяли участь понад п’ять сотень охочих, які доводили власним прикладом, що велоспорт – це корисно, захоплююче і приємно. Спортивний захід присвячувався дню фізичної культури та спорту.

У святі здоров’я, гарного відпочинку та настрою брали участь від малого до великого. Подвір’я турбази “Едельвейс”, де проводилося дійство, гуло  дитячими голосами. Учні чотирьох шкіл ясінянського куща разом з педагогами хвацько вправлялися з кермуванням залізного коня на місцевих дорогах. Масове дійство об’єднало не тільки завзятих велолюбителів, а й просто шанувальників спорту та веселого відпочинку в приємній компанії спраглих видовищ та активності.

Як зазначили організатори дійства, основна мета свята – пропаганда здорового способу життя та популяризація велосипедного спорту серед вчителів, батьків та учнів. Привітали учасників заходу і побажали їм стрімких стартів начальник управління освіти, молоді та спорту райднржадміністрації Михайло Клементєв, головний спеціаліст управління Мирослава Демедюк та завідувач сектором Роман Шоварі.

– Сьогодні велоспорт в Україні популярний, оскільки залучитися до веложиття може кожен охочий: від дитини до людини похилого віку. Велоспорт дуже корисний для здоров’я. Він сприяє зміцненню імунітету та розвиває витривалість. Приєднуючись до акції велопробігу, ви подаєте гарний приклад друзям та близьким щодо здорового способу життя, - зазначив Михайло Владиславович.

Відтак ясінянські роверисти вирушили велопробігом однією з найбільших вулиць селища, стартуючи від турбази “Едельвейс” по вулиці Борканюка до моста на Чорну Тису, пропагуючи в такий спосіб їзду на велосипеді та своїх двоколісних друзів як здоровий спосіб пересування. Останній дуже популярний у Європі, оскільки вважається екологічно-чистим видом транспорту, що не забруднює атмосферу. Серед близько двохсот учасників, які виїхали на старт, були батьки, учні та вчителі, що розмістилися колонами. Кожна школа (Ясінянська №1 та №2, Чорнотисянська та Лазещинська) мала власну, відмінну від інших форму. А власним прикладом запалили старти організатори свята, які  довели, що залізний кінь добре підкоряється та дозволяє тримати хорошу фізичну форму в будь-якому віці.

Подібний захід проводиться мав за мету також привернути увагу громадян до власного здоров’я та проблеми недостатньої фізичної активності. Лише 13% українців мають необхідний фізіологічно обумовлений рівень рухової активності, тоді як в країнах ЄС – 40-60%. Як наслідок, українці живуть на 12 років менше, ніж у сусідніх країнах. Тож даний велопробіг – чудовий приклад того, як можна цікаво та з користю провести час, покращити здоров’я, не чекаючи, коли воно про себе нагадає.

Продовжився “Велодень” на площі “Едельвейсу”, де роверисти взяли участь у нагородженні подяками управлінням освіти, молоді та спорту за активну участь у спортивному пробігу та святковому концерті просто неба. Учасників свята пригощали смачною випічкою маленькі паняночки в стилізованих костюмах, яку люб’язно подали підприємці Роман Суховія та Вікторія Спасюк. А сонячна погода дала змогу провести концерт на відкритому майданчику, що надзвичайно порадувало дітвору. Юні спортсмени дружніми оплесками вітали виступи учениці Чорнотисянської ЗОШ І-ІІІ ст. Світлани Вербещук, вірш Світлани Демедюк, танець “Джайв” та “Ган-гнам стайл” вихованців Ясінянської  ЗОШ І-ІІІ ст.№2 (кер. Д. Ганюк), Емілії Тулейбич, танець хіп-хоп “Тодес” (кер. Г. Тулайдан) Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, спортивні співаночки Іванка Андруховича з Лазещини. Завершився стилізований велопробіг піснею “Вболівай” у виконанні вчителя музики Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ст. Надії Кузюк.

Як відзначили головні організатори свята Мирослава Демедюк та Роман Шоварі, цьогоріч вперше проводився велопробіг у такому форматі. Сьогодні всі побачили, що займатися спортом - це модно, круто, безпечно. Головне – робити це під наглядом старших, як сьогодні.  Розвиток молоді залежить від нас, тому такі заходи будуть проводитися і надалі, запевнили вони.

Іванна МИКУЛЯК

Остання зміна сторінки: 25-09-2013 17:59