Житлові та майнові права дитини на особливому контролі держави

Кожна особа незалежно від віку та майнового стану володіє певним майном, і дитина не є винятком. Батьки дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти будь які правочини щодо її житлових та майнових прав. Консультації з даних питань та підготовки необхідних документів надає служба у справах дітей за місцем знаходження нерухомого майна дитини. Для цього законними представниками батьками, опікунами або піклувальниками подаються зазначеній службі такі документи:

- заяву кожного з батьків (опікунів, піклувальників);

- копію паспорта, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;

- документ, що підтверджує право власності (користування) дитини на відчужуване майно;

- витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданий відповідно до законодавства;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку з місця проживання, про склад сім’ї та реєстрацію або витяг з домової книги;

- копію рішення про встановлення опіки над дитиною (для опікунів, піклувальників);

- копію рішення про встановлення опіки над майном дитини (для опікунів, піклувальників у разі відчуження);

- копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу між батьками дитини (у разі наявності).

У разі виїзду сім’ї на постійне місце проживання за кордон до зазначених документів додається довідка управління (відділу) у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб за місцем реєстрації сім’ї.

Батьки вирішують питання щодо нерухомого майна дитини спільно.

Дозвіл на вчинення правочинів щодо житла та майна дитини надається у разі гарантування збереження її права на житло і оформляється  розпорядження голови районної держадміністрації, яке заявникам видає служба у справах дітей. У разі виїзду сім’ї, в якій виховується дитина, за межі населеного пункту, у розпорядженні зазначається строк та умови придбання житла з урахуванням інтересів дитини.

Провідний спеціаліст сектору опіки,

піклування та усиновлення