Синоптики обіцяють аномально холодну зиму

Природно, що перед початком опалювального сезону, на колегії райдержадміністрації обговорили стан готовності підприємств, установ та організацій району до роботи в зимовий період. Як повідомила в. о. завідувача сектора інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва Галина Вознюк, в цілому район готовий розпочати опалювальний сезон. У всіх бюджетних установах та організаціях проведено ревізію та діагностику систем опалення та здійснено пробні запуски. Наразі майже на сто відсотків завезено паливних дров та вугілля, в тому числі й для одиноких престарілих громадян. На 63 відсотки від необхідного нормативного запасу завезено тирси і щепи на міську котельню.

Більш детально про готовність підприємств, установ, організацій та міста до опалювального сезону розповіли заступник голови міськради Петро Бочкор, начальники: управління освіти, молоді та спорту – Михайло Клементєв, відділу охорони здоров’я – Павло Брехлічук, відділу культури – Володимир Шепета.

Найбільшою проблемою міста традиційно є відсутність коштів на ремонт старих мереж теплопостачання. Бракує фінансів і на погашення боргів та закупівлю палива, щоправда передбачається їхнє поповнення від плати за надані послуги. Як позитив відзначалося проведення мереж водопостачання у медичні установи населених пунктів, де вони були відсутні. Щоправда, слід подбати про централізоване опалення установ, аби не втратити зроблене під час морозів. На жаль, на все бракує коштів, а тому варто виходити з місцевих можливостей. На думку окремих голів самоврядних органів, керівникам медустанов необхідно більше приділяти уваги господарським питанням, якими вони не переймаються, а тільки констатують наболіле.

Про проведення земельних торгів (аукціонів) присутніх інформував в. о. начальника управління Держземагенства у Рахівському районі Олександр Бернар. Наскільки питання цікаве, настільки до кінця не зрозуміле, позаяк система організації аукціонів у районі поки що не доведена до відповідної досконалості не тільки через нерозуміння, а швидше за все внаслідок багатьох умовностей, які перешкоджають здійснювати процес просто. Занадто багато умовностей, контролюючих структур, лабіринтів, які доводиться долати, не розраховуючи на кінцевий позитичний варіант. Натомість, продаж земель – прямі надходження до місцевих бюджетів. Доповнив виступаючого, розповівши про продаж землі з аукціону, в. п. Великобичківського селищного голови Йосип Божук.

Начальник служби у справах дітей Валентина Тернущак порушила не менш важливу проблему сьогодення, розповівши  про організацію органами місцевого самоврядування роботи щодо запобігання бездоглядності дітей. Питання складне, адже мова інколи йде про вирішення долі найуразливішої категорії громадян країни, а тому вимагає всестороннього вивчення зважених рішень. Важлива роль відводиться органам місцевого самоврядування, які найкраще володіють ситуацією у проблемних сім’ях, а у співпраці з іншими структкрами можуть об’єктивно впливати на розвиток подій, зберігаючи сім’ю, даючи шанс дітям виховуватися у родині. Цій темі також присвячувалися виступи провідного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерини Шаркаді та сільського голови Косівської Поляни Федора Митрюка.

З розглянутих питань колегія прийняла відповідні рішення.

Керував засіданням і підбив підсумки роботи колегії перший заступник голови райдержадміністрації Валерій Сабов.

Зоря Рахівщини

Остання зміна сторінки: 25-09-2013 16:29