Грандіозний гуцульський фестиваль пройшов на Рахівщині!

7-8 вересня Рахівщина вчотирнадцяте приймала гостей на обласному фестивалі-ярмарку “Гуцульська бриндза”, який вже набув міжнародного розмаху. Крім тисяч гостей з інших районів, областей та навіть країн свято відвідали офіційні делегації з обласної державної адміністрації на чолі з Олександром Ледидою, обласної ради в особі першого заступника голови Володимира Закуреного, керівники правоохоронних структур області та дипломатичних установ сусідніх країн – Румунії, Угорщини, Словаччини, Польщі тощо. Долучилось до святкування і керівництво Харківської та Ківерцівської районних рад, з якими Рахівщина має партнерські стосунки.

Перший день фестивалю був присвячений творчості – у залі райдержадміністрації провели виставку картин художників Рахівщини та презентацію книги Івана Доробана для гостей району. Подію відвідало чимало шанувальників художнього мистецтва та фотографів Івано-Франківська, Львова тощо.

8 вересня урочистий початок святкування традиційно відзначився урочистою ходою представників міст, сіл та селищ району у гуцульському одязі, з троїстими музиками, трембітами та народними танцями.

Офіційне відкриття фестивалю відбулось в природному амфітеатрі Буркут, де свої привітання учасникам та гостям висловили голова ОДА Олександр Ледида, перший заступник голови обласної ради Володимир Закурений, голова районної адміністрації Дмитро Андріюк та голова районної ради Микола Беркела. Слова вдячності вівчарям за їх нелегку працю організатори свята підтвердили грамотами та цінними подарунками за вагомий внесок у розвиток тваринництва краю. Почесними грамотами обласної держадміністрації нагородили селищного голову Кобилецької Поляни Богдана Либавку, члена полонинської управи с. Верхнє Водяне Михайла Павлюка, вівчарів смт. Великий Бичків Василя Сергійчук та Івана Ціпле.

Старт фестивалю дали найкращі вівчарі району, запаливши традиційну полонинську ватру. Після закінчення офіційної частини жюрі фестивалю провело огляд виставок населених пунктів, конкурси на кращих: трембітаря, сопілкаря, коломийкаря та змагання по приготуванню гуцульських страв.

-   Гуцульська бриндза це вже не просто продукт, це бренд, який потрібно розвивати і підтримувати. Цьому свідчать і щорічний ріст продаж, і відгуки покупців як з України, так і з-закордону, -  розповів у інтерв’ю голова Рахівської РДА Дмитро Андріюк.

На ярмарці гості могли придбати десятки видів сиру та інших продуктів, оригінальні гуцульські напої, національний одяг, скуштувати народні страви, спробувати себе у ролі трембітаря, вівчаря та долучитись до народних гулянь.

Участь у продажу овечої продукції взяло понад 50 особистих селянських та фермерських господарств, які реалізували більше 8 тон делікатесу. Представив свою продукцію на фестивалі і сільськогосподарський кооператив “Рахівська бринза”, в якому цього дня було урочисто відкрито цех з переробки коров’ячого молока.

Концертна програма фестивалю була представлена народними співочими і танцювальними колективами Рахівщини. Участь у гала-концерті взяв і народний артист України, співак та композитор Іван Попович.

Більше фото з фестивалю дивіться на офіційній сторінці райдержадміністрацій в мережі Фейсбук: facebook.com/RakhivRDA

Остання зміна сторінки: 09-09-2013 09:01