У районі триває ремонт комунальних доріг

У 2013 році з державного бюджету місцевим бюджетам Рахівського району виділено субвенцію на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в обсязі 2167,7 тис. грн. Крім того, за пропозиціями райдержадміністрації, у субвенції для обласного бюджету, для Рахівського району додатково передбачено 1738,0 тис. грн.

Питання освоєння цих коштів є на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. Тому, з метою ознайомлення із ходом проведення ремонтних робіт, заступником голови райдержадміністрації Юрієм Бендаком та начальником управління економічного розвитку і торгівлі РДА Віктором Туроком 8 серпня було здійснено виїзд у с. Білин, Кваси, Чорна Тиса та Лазещина, а також смт. Ясіня.

Необхідно відмітити, що лідером у освоєнні коштів та проведенні ремонтних робіт є село Кваси. Для ремонту доріг тут виділено 144,5 тис. грн. За ці кошти наразі відремонтовано біля 4 км дороги в ур. Тростянець, яка веде на полонину Браївка, 2,5 км дороги в ур. Киприна, 2,3 км. дороги в ур. Пікуй, 1,8 км дороги в ур. Береги та 1,2 км дороги в ур. Васкул. Ефективності проведених робіт додала і громада села. Тут до ініціативи органів влади та місцевого самоврядування приєднались громадяни Іван Кочержук Степан Гудем’юк, Павло Кабаль, Ігор Гашпарович, Ілля Вечеринюк, Іван Легат та інші, за сприяння яких було облаштовано водовідвідні канави (ярма) та інше.

Село Чорна Тиса повністю використало кошти, які були виділені в сумі 41,139 тис. грн. За ці кошти було здійснено поточний ремонт 1,3 км вулиці Миру. Спеціальною дорожньою технікою дорога була вирівняна та вкрита дрібнощебеневим покриттям.

Село Лазещина у своєму використанні мала кошти в сумі 78,611 тис. грн. Підрядною організацією, функції якої виконувало ДП «Ясінянське ЛМГ», було проведено ремонт 4-х кілометрів комунальної вулиці Репегів. Для влаштування покриття було використано місцеву скальну породу, яка дала можливість здешевити вартість матеріалів.

У селі Білин органами місцевого самоврядування розроблено кошторисну документацію на поточний ремонт вулиці в урочищі Штевірський. Тут планується освоїти кошти субвенції сільському бюджету на суму 29,4 тис. грн. та кошти обласного бюджету в сумі 99,5 тис. грн. Готуються також договірні документи для угоди з обласним комунальним  підприємством «Будкомплектторг».

У селищі Ясіня заплановано освоїти 201,4 тис. грн. на капітальний ремонт вулиці Лисенка та 171,0 тис. грн. на капітальний ремонт вулиці Коцюбинського, яка веде до міської лікарні. На даний час селищною радою проводиться робота по виготовленню проектно-кошторисної документації на дані об’єкти.

Робота по освоєнню державних коштів на ремонт комунальних доріг для райдержадміністрації й надалі буде серед пріоритетів, тому такі виїзди на місце будуть проводитися регулярно, про що будемо інформувати громадськість і надалі.

Віктор Турок

начальник управління економічного