Про роботу архівного відділу Рахівської районної державної адміністрації

Архівний відділ райдержадміністрації в своїй роботі керується Законом України ,,Про Національний архівний фонд та архівні установи”, Основними правилами роботи архівних установ України, Положенням про архівний відділ та іншими нормативними актами.

Головні завдання відділу:

• забезпечує дотримання законодавства України про Національний архівний фонд та архівні установи;
  • забезпечує поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання їх інформації;
  • забезпечує зберігання відповідно до умов, визначених Держкомархівів України, документів Національного архівного фонду, документів з особового складу ліквідованих підприємств, установ та організацій, що діяли (були зареєстровані) на території району;
  • здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції відділу за встановленим графіком;
  • забезпечує дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції;
  • забезпечує виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи;

В архіві зберігаються документи 103 фондів в кількості 30 654 справ. Всі справи по мірі поступлення обліковуються в книзі обліку надходжень документів, архівних описах, картках фонду, аркушах фонду, паспорті архіву, актах прийому-передачі документів.

Окремо ведеться облік бібліотечного фонду – це передані на зберігання підшивки газет, книги, нариси, музичні твори, поетичні збірки творчих людей нашого району. В бібліотечному фонді архіву за інвентаризовано 100 одиниць зберігання. Маємо на зберіганні 1 фонд особового походження – це 24 одиниці зберігання рукописних поезій, оповідань, спогадів народної поетеси Рахівщини – Марії Кабалюк-Тисянської.

Матеріально-технічний стан архіву задовільний. Санітарний стан та температурно-вологісний режим відповідають нормам. Щомісяця проводиться санітарний день у сховищі. Протяжність стелажного обладнання становить 341,2 пог. м., ступінь заповнення стелажів архівними коробками з документами – 96 %.

В районі діють два трудові архіви. Комунальна установа “Рахівський районний трудовий архів” зберігає документи особового складу ліквідованих малих підприємств, кооперативів, Рахівського та Великобичківського лісокомбінатів, Рахівводоканалу, Промкомбінату та Рахівського відділення курорторгу Рахівської райспоживспілки, ВАТ “Рахівська картонна фабрика” та Рахівської реалбази. Всього 9 фондів в кількості 8 976 справ.

Великобичківський селищний трудовий архів зберігає та обслуговує документи Великобичківського лісохімкомбінату в кількості 242 одиниці зберігання.

З вересня 2012 року у відділ призначено провідного спеціаліста. Отже, у відділі працює дві штатні одиниці та один архівіст на госпрозрахунку. Це спеціаліст, який здійснює експертизу цінності документів, відбирає документи та формує їх у справи, підшиває, нумерує аркуші в справах, описує та складає акти на знищення тимчасових документів. Тільки після такого технічного опрацювання документів та затвердження описів справ на ЕПК Держархіву області, документи установ приймаються на зберігання до архівного відділу. Щорічно архівіст госпрозрахункової групи надає платні послуги по впорядкуванню документів 7-9 організаціям району.

Архівний відділ райдержадміністрації

Остання зміна сторінки: 09-08-2013 15:52