Містобудування - комплексна багатогранна діяльність суспільства

Містобудування - комплексна багатогранна діяльність суспільства, що спрямована на створення матеріально-просторового середовища життєдіяльності людини в поселеннях та районах розселення.

Основним завданням відділу містобудування та архітектури Рахівської районної державної адміністрації є забезпечення реалізації державної політики в районі у сфері містобудування та архітектури. У своїй діяльності відділ керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету міністрів України, наказами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Одним із основних завдань на даний час є внесення пропозицій щодо розроблення, коригування показників і затвердження Схеми планування території Рахівського району. Дана Схема дасть змогу затвердити стратегічний план розвитку Рахівщини на 15 років. Крім цього, завдяки документу буде доступне раціональне, з розрахунком на перспективу, використання наявної території. Відділом проводиться збір матеріалів від населених пунктів та установ для використання в роботі розробником Схеми планування території – ДП „Проектний інститут Львівський Промбудпроект”. Також відділом проводяться наради для зустрічі представників проектного інституту з головами виконавчих комітетів населених пунктів в яких визначаються майбутні потреби і напрямки використання територій та інших проблемних питань.

Впровадження Схеми було б неефективним без затверджених Генеральних планів населених пунктів. Отже відділом містобудування та архітектури за поточний рік була проведена робота щодо інвентаризації та актуалізації Генпланів населених пунктів. На даний час в Рахівському районі всі наявні Генплани населених пунктів та присілків (29 шт.) інвентаризовані, з відповідним номером і датою, та актуалізовані, визнані придатними, згідно рішенням міських та сільських рад. Проводиться збір даних та пропозицій для розроблення нового Генплану м. Рахів.

Відповідно до чинного законодавства України, у зв’язку зі зверненням громадян, підприємств та установ, відділом містобудування та архітектури розробляються розпорядження про розроблення та затвердження детальних планів територій щодо відведення у власність та зміни цільового призначення земельних ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів району. Дана містобудівна документація в свою чергу розробляється з метою визначення функціонального призначення даних територій та деталізації генерального плану і Схеми планування території. З метою надання рекомендацій з питань планування, забудови та іншого використання територій при відділі містобудування та архітектури райдержадміністрації функціонує архітектурно-містобудівна рада.

Також слід визначити, відповідно до повноважень, такі завдання відділу :

- прийом громадян з питань, що належать до сфери містобудування та архітектури;

- надання безоплатних адміністративних послуг з видання будівельних паспортів та надання містобудівних умов та обмежень а також роз`яснення порядку їх оформлення;

- погодження та наданя письмових висновків щодо справ із землеустрою (проектів відводу, технічних документацій,  грошова оцінка,  зміна цільового використання);

- погодження проектів містобудівної документації (робочі проекти, паспорти прив’язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, розміщення зовнішньої реклами і т.д.).

Остання зміна сторінки: 09-08-2013 09:49