Про соціальний захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Відповідно до Закону України ,,Про охорону дитинства’’, Закону України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” діяльність служб у справах дітей спрямована на соціальний захист дітей району, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень та Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 ,,Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини ’’ (із змінами).

Станом на 01.08.2013 року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  служби у справах дітей  перебуває – 163 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 88 дітей-сиріт та 75 – дітей, позбавлених батьківського піклування.

Влаштовано на повне державне утримання в інтернатні навчальні заклади області та виховання – 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 – дошкільному закладі.

В службі у справах дітей функціонує сектор опіки, піклування та усиновлення дітей. В ході вивчення питання щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування надаються переваги влаштуванню їх до сімейних форм виховання. Так, на сьогоднішній день – 121 дитина під опікою/піклуванням, 16 дітей влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, що становить 86,7% від загальної кількості статусних дітей.

Впродовж І півріччя 2013 року на первинний облік поставлено 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всі вони влаштовані  під опіку/піклування фізичних осіб.

На території району функціонують 8 прийомних сімей, де влаштовано на спільне проживання та виховання 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: на території м. Рахів – 4 прийомні сім’ї, де виховуються – 8 дітей, смт. Великий Бичків – 1 прийомна сім’я, де виховуються – 3 дітей, с. Луг – 2 прийомні сім’ї, де виховуються – 3 дітей, с. Косівська Поляна – 1 прийомна сім’я, де виховуються – 2 дітей. Щомісяця прийомним сім’ям виплачується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; грошове забезпечення прийомним батькам; пенсії по втраті годувальника; державна соціальна допомога на дітей-інвалідів. Жодних заборгованостей щодо виплат прийомним сім’я немає, фінансування здійснюється в повному обсязі.

Працівниками сектору опіки, піклування ведеться постійний контроль за умовами проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, під опікою, піклуванням  фізичних осіб, про що складаються відповідні акти обстеження умов проживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 року № 823 ,,Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування після досягнення  18-річного віку’’ (із змінами) сектором опіки, піклування та усиновлення дітей ведеться контроль щодо виплат одноразових допомог статусним дітей, які досягли повноліття. Впродовж 2013 року 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають отримати допомогу по досягненню повноліття.

Протягом І півріччя 2013 року підготовлено та проведено 9 засідань комісії з питань захисту прав дитини, розглянуто  66 звернень.

Станом на 01.08.2013 року працівниками сектору опіки, піклування та усиновлення взято участь у 33-х судових засіданнях щодо захисту прав дитини.

Остання зміна сторінки: 05-08-2013 17:28