Про роботу з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах

Відповідно до чинного законодавства, державних програм, спільного наказу служби у справах дітей Рахівської райдержадміністрації та Рахівського РВ УМВС України у Закарпатській області № 07/13 від 05.02.2013 року ,,Про роботу з сім’ями, де батьки або особи, що їх заміняють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків та дотримання чинного законодавства щодо попередження насильства в сім’ї” працівниками служби у справах дітей систематично проводяться профілактичні рейди, задля обстеження умов проживання сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з метою профілактики та попередження бездоглядності на території району.

Перевірка умов проживання даних сімей проводиться систематично, не рідше одного разу на квартал, за потреби і декілька разів. Під час обстеження  умов  проживання сімей за участю працівників міліції Рахівського РВ УМВС України в Закарпатській області, навчальних та медичних закладів, здебільшого фахівців з соціальної роботи РЦСССДМ, перевірено умови утримання і виховання 59-ти дітей у сім'ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків. Під час обстеження вивчаються проблеми сімей, складається  відповідний  акт.

З метою підвищення ефективності захисту прав і законних інтересів дітей даної категорії, вдосконалення системи взаємодії органів і структур, на які законодавством покладено здійснення заходів з охорони прав дітей. Службою у справах дітей організовано і проведено координаційні ради, на яких розглядались дані питання, а також нарадах із заступниками директорів з виховної роботи, соціальними педагогами та психологами району, які працюють у навчальних закладах району, колегіях райдержадміністрації, нарадах за участі голів, секретарів сільських, селищних та міської рад.

Станом на 01 серпня 2013 року на обліку в ССД Рахівської райдержадміністрації перебувають 45 дітей, що проживають у 20 сім’ях. З них 3 – такі, що зазнали насильства в сім'ї  різного характеру. Всі 45 дітей проживають у сім'ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків. За даними сім’ями ведеться контроль, при необхідності вживаються дієві заходи щодо обмеження негативного впливу батьків на дітей. При необхідності піднімається питання щодо відібрання дітей терміном на один рік, якщо батьки стають на шлях виправлення, то після річного терміну діти повернуться в біологічні родини.

Організовано ведення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах згідно вимог. На кожну дитину даної категорії заведено обліково-статистичну картку із внесенням відповідних даних.

Слід зауважити, що на адресу служби у справах дітей Рахівської райдержадміністрації неодноразово надходили і надходять листи із закладів охорони здоров’я про факти зловживання батьками алкогольних напоїв, ухиляння від виконання ними своїх батьківських обов’язків.

Служба у справах дітей, з метою профілактики та недопущення дитячої бездоглядності та безпритульності, утримання і виховання дітей у сім’ях, де батьки, або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків та негативно впливають на виховання своїх дітей, систематично допускають порушення у сфері сімейно-побутових відносин неодноразово і постійно виїжджала на виклик до відповідного населеного пункту, проводила з сім’ями посилену профілактично-роз’яснювальну роботу, залучаючи дільничних інспекторів міліції, працівників кримінальної міліції, щоб не допустити позбавлення батьків батьківських прав та відібрання дітей від батьків, що є крайнім методом боротьби з дитячою бездоглядністю та великим зростанням дитячого сирітства при живих батьках, а також психологічною травмою для самих дітей.

Разом з тим, в роботі із захисту прав і інтересів дітей, які опинились у складних життєвих обставинах є питання, що потребують вирішення спільно. Зокрема, потребує активізації робота на місцях щодо підтримки та збереження біологічної родини дитини, а саме: удосконалення роботи з сім’ями на місцях, в кожному населеному пункті, з метою вивчення конкретних проблем сім’ї та допомоги у їх вирішенні з метою недопущення дитячої бездоглядності, залучивши сільських депутатів, дільничних інспекторів міліції, соціальних фахівців Рахівського районного центру для сім’ї, дітей та молоді, працівників навчальних та медичних закладів.

 Служба у справах дітей

райдержадміністрації 

Остання зміна сторінки: 02-08-2013 15:49