![](https://rakhiv-rda.gov.ua/sites/default/files/styles/850xfull/public/default_images/t3.jpg?itok=8rSHsQnm)
Джерело, що оприлюднило критику:
Сюжет «М-Студіо» від 26 квітня 2013 р.Інтернет-видання «Закарпаття онлайн»27 квітня 2013 р., 19 травня 2013 р., 04 липня 2013 р.Щодо незадовільних умов навчання в ЗОШ № 3 смт. Ясіня
Короткий зміст інформації:
Влада Рахівщини вбиває “безшкіллям” майбутнє дітей в ЯсіняхА руїни і нині там. Це про один із корпусів Ясінянської ЗОШ № 3, яка більше 20-ти років тому втратила будівлю для своїх початкових класів. І до якої немає діла, а ні обласній державній адміністрації, а ні районному управлінню освіти.
26 квітня 2013 року в ефірі телеканалу М-студіо вийшов відеорепортаж під голосною назвою «Особливості гуцульської «освіти», у якому з великим ентузіазмом журналіст Сергій Фомін щосили «рекламує» Ясінянську ЗОШ І-ІІ ст. №3. Після чого на адресу Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова поступила доповідна записка радника Прем’єр-міністра на громадських засадах О.О. Сливки. У доповідній зазначається, що теперішня будівля школи зруйнована, учні не мають навчальних кабінетів, а всі навчальні класи розміщені у коридорах адмінбудинку Свидовецького лісництва. Промовчати з огляду на достовірність таких «новини» не можна, адже викладена журналістом інформація – викривлена й не відповідає дійсності, у сюжеті має місце підміна фактів. Але про все по черзі.
Ось так виглядає основний корпус Ясінянської ЗОШ І-ІІ ст. №3, що розташований за адресою смт. Ясіня, вул. Визволення, 170, аж ніяк не зруйнований, без вікон і дверей.
Тут навчається 66 учнів 5-9 класів. У закладі працює 21 педагогічний працівник. Очолює колектив директор Марусяк Галина Василівна та заступник директора з навчально-виховної роботи Полянчук Єлизавета Петрівна. Навчальний процес у Ясінянської ЗОШ І-ІІ ст. №3 проходить в одну зміну у 10 класних приміщеннях, серед яких одна комбінована майстерня. Для педагогічних працівників окремо організовано методичний кабінет. На базі школи працює одна група продовженого дня.
Санітарний та естетичний стан основного корпусу школи задовільний, у будівлі встановлено пластикові вікна, замінено двері. У класних приміщеннях побілено стіни, оновлено столярні вироби (вікна, двері), тривають поточні ремонтні роботи у класах та коридорі школи.
У сюжеті журналіста М-студіо Сергія Фоміна напівзруйнована будівля подається як основний корпус школи, що ніби-то використовується у навчанні. Ось вона.
Насправді, це – будівля колишньої початкової школи, що знаходиться за адресою смт. Ясіня, вул. Визволення, 150 неподалік основного корпусу школи. З 1989 року ця будова не експлуатується і рішенням ХІV сесії Рахівської районної ради від 21.06.2013 № 219 підлягає демонтажу.
Згідно наказу Міністерства освіти, молоді та спорту від 25.05.2013 р. № 630 «Про підготовку до початку 2012-2013 навчального року» управління освіти, молоді та спорту зобов’язане вжити заходи щодо переходу усіх навчальних закладів на однозмінний режим роботи, і з цією метою між управлінням освіти, молоді та спорту Рахівської РДА та ДП «Ясінянське ЛМГ» було укладено договір оренди приміщень першого поверху адмінбудинку Свидовецького лісництва, у яких навчаються 35 учнів початкової ланки.
Фінансово-господарська діяльність школи ведеться відповідно до Інструкції про бухгалтерський облік у бюджетних установах, існуючих нормативно-правових актів та наказів по навчальному закладу. Щороку проводяться поточні ремонти за рахунок бюджетних коштів. Для обслуговування існуючих будівель, згідно державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ №097853 від 05.09.2007р. відділу освіти надано в постійне користування земельну ділянку площею 0,2706га (діл.№1 – 0,2365 га та діл. №2 – 0,0341 га).
На будівлі, що розташовані на вказаній земельній ділянці, наявне Свідоцтво на право власності серії САВ №285618 від 30. 06. 2004р., а на фундамент для будівництва нової школи – обмірне креслення та звіт про оцінку. Інститутом „Закарпатдіпромісто” проведено обстеження технічного стану існуючих фундаментів та ділянки під будівництво ЗОШ №3 в смт. Ясіня. На підставі положень ДБН 360-92 зроблено висновок, що виділена ділянка площею 0,2365 га дозволяє будівництво школи І ступеня (на 4 класи).
Організація харчування в навчальному закладі здійснюється відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства», Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2002 року «Про гарячі обіди дітям-сиротам та дітям з малозабезпечених сімей», Постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1593 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах». Гарячим харчуванням охоплено 35 учнів 1-4 класів, що становить 100% від загальної кількості учнів початкової ланки. Харчування проводиться на базі кафе „Колиба” (підприємець В.Д. Сухарюк), з розрахунку 6,20 грн. в день на одного учня. Гаряче харчування повністю здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Тому слова журналіста С. Фоміна, що підприємець з власних кишень додає гроші, щоб прохарчувати учнів є неправдивими.
З усього вищесказаного неважко зробити висновок: не все те золото, що блищить, і не усім репортажам можна вірити. Слушним тут буде й народне прислів’я: «Довіряй, але перевіряй».
Важко говорити про об’єктивність новин журналіста Сергія Фоміна, адже в сюжеті має місце підміна фактів: будівля напівзруйнованої колишньої початкової школи подається як основний корпус Ясінянської ЗОШ І-ІІ ст. №3, інтерв’ю директора школи Марусяк Галини Василівни подано на вигідний для автора манер, слова приватного підприємця Ганни Сухарюк – перекручені.
Михайло КЛЕМЕНТЄВ,
начальник управління освіти,
молоді та спорту Рахівської РДА
Остання зміна сторінки: 12-07-2013 14:44