“Діти – майбутнє України” та “Сімейний затишок – кожній дитині” – соціальні ініціативи Президента України, спрямовані на захист сім’ї та дитини

10 липня у Рахівській райдержадміністрації відбулось засідання круглого столу з питання реалізації соціальної ініціативи Президента України щодо розширення мережі центрів матері та дитини. Пройшов захід під головуванням в.о. голови РДА Валерія Сабова, за участі керівників соціальних служб, благодійних та громадських організацій району, медиків, зокрема завідувача районного кабінету планування сім’ї та заступника головного лікаря районної лікарні з охорони материнства і дитинства.

Учасники засідання обговорили діяльність обласного соціального центру матері і дитини, про роботу якого розповіла в.о. директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мирослава Олашин. Одним із питань, порушених під час круглого столу стало також вивчення потреби у створенні подібного центру на районному чи міжрайонному рівні. Головуючим було доручено районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активізувати співпрацю із медичними установами, органами місцевого самоврядування та органами соціального захисту населення щодо виявлення матерів, які потребують такої допомоги.

- Соціальні служби мають випереджати ситуацію і на основі роботи із відповідними категоріями жінок рекомендувати їм ті чи інші можливі умови соціального захисту. Зокрема - розміщення в центрі матері і дитини, - зазначив Валерій Сабов.

Окрема увага у районі приділятиметься подальшій соціальній адаптації. Свою допомогу (у вигляді залучення волонтерів) запропонувала також голова районного Товариства Червоного Хреста Марія Мартин. Учасники круглого столу дійшли згоди також в тому, що доцільно щоквартально обговорювати результати такої співпраці.

Варто зазначити, що значні докладаються у роботі з розвитку сімейних форм виховання зусилля у районі. Так, 15 травня офіційно була створена нова прийомна сім’я, яка є четвертою прийомною родиною в місті Рахів та восьмою на Рахівщині.

Довідково: Обласний соціальний центр матері та дитини створений з метою проведення соціальної роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства, з жінками на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матерями з дітьми, віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку.

Остання зміна сторінки: 10-07-2013 17:50