З 1 липня 2013 року - зміни в державному регулюванні реєстрації бізнесу

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є першим кроком започаткування бізнесу.

На сьогоднішній день, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», державна реєстрація суб’єктів господарювання здійснюється державними реєстраторами виключно у районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях, виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи-підприємця.

Склалося так, що система державної реєстрації знаходиться в подвійному підпорядкуванні: місцевої влади (міськвиконкомів та райдержадміністрацій) і Укрдержреєстру. Тому, відповідно до Закону України від 16.10.2012 № 5461-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства юстиції, Міністерства культури, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів, а також Державного космічного агентства)» та пункту 8 «Прикінцеві положення» Закону України від 06.12.2012 № 5515-17 «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з 1 липня 2013 року функції з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців передаються до Державної реєстраційної служби України.

Ситуація із реформуванням органів державної реєстрації  в Рахівському районі повністю відповідає загальній тенденції по Україні. Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців буде здійснюватися реєстраторами реєстраційної служби Рахівського районного управління юстиції.

На даний час відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 р. № 301-р «Деякі питання функціонування органів державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» вживаються заходи щодо забезпечення безперебійного функціонування системи державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у період передачі функцій з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Уряд розпорядився розмістити відповідні підрозділи Укрдержреєстру у приміщеннях, в яких розташовувалися державні реєстратори місцевих державних адміністрацій. До 1 липня 2013 року буде забезпечено передачу реєстраційних справ  юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців від районної державної адміністрації до реєстраційної служби Рахівського районного управління юстиції.

Підприємці від цих змін ніяк не постраждають. Співробітники реєстраційної служби залишаються в тому же кабінеті де працювали реєстратори районної державної адміністрації (м. Рахів. вул. Миру, четвертий поверх, кабінет 56). Процедура реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців залишається такою, як вона працювала, щоб не порушити принцип безперервності надання послуг з реєстрації підприємницької діяльності.

Отже, зміна державного регулювання жодним чином негативно не відіб’ється на реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Начальник реєстраційної служби

Рахівського районного управління юстиції                                            А.І. Делятинчук

Остання зміна сторінки: 18-06-2013 10:15