Про стан фінансування прийомних сімей

10 червня відбулася нарада при першому заступнику голови райдержадміністрації Валерію Сабову. На порядку денному розглядали питання про стан фінансування прийомних сімей району.

Станом на 10.06.2013 на території Рахівського району функціонує 8 прийомних сімей, де виховується 16 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Виплата та призначення державної допомоги проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 81 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".

Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах, за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення відповідних навчальних закладів розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для працездатної особи.

Розмір грошового забезпечення становить 35 відсотків двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.

Сумарний обсяг грошового забезпечення не повинен перевищувати п'яти прожиткових мінімумів для працездатної особи і розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Із 16 прийомних дітей троє дітей отримують пенсію по втраті годувальника та троє отримують державну соціальну допомогу на дітей інвалідів.

Протягом п’яти місяців 2013 року прийомним сім’ям які функціонують на території Рахівського району було виплачено:

- державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 140091,28 грн.

- грошового забезпечення прийомним батькам – 46024,22 грн.

- пенсії по втраті годувальника – 6489,01 грн.

- державної соціальної допомоги на дітей інвалідів – 13380,00 грн.

- відрахувань до Пенсійного фонду – 12057,98 грн.

Соціальна допомога та грошове забезпечення виплачуються щомісяця не пізніше 20 числа про що управління праці та соціального захисту населення інформує службу у справах дітей.

Остання зміна сторінки: 11-06-2013 10:18