У Рахові відгримів «Карпатський Редик»!

2 червня Рахівщина продовжила фестивалити. Цього разу вже безпосередньо у м. Рахів пройшло дійство, присвячене виходу вівчарів на полонини. Призабуте останнім часом свято вирішили відродити місцеві органи державної влади. Поштовхом до цього стало також запрошення приєднатися до міжнародного трансрегіонального проекту «Карпатський Редик», який, за задумом організаторів, має об’єднати вівчарів Польщі, Румунії та України у розвитку відгінного вівчарства.

Символічний початок свято отримало із зустрічі іноземних делегацій з Польщі та Румунії на державному кордоні в м. Солотвино. Перший заступник голови обласної ради Володимир Закурений, голови державної адміністрації та районної ради Дмитро Андріюк і Микола Беркела та представники Івано-Франківської ОДА в супроводі троїстих музик хлібом-сіллю привітали гостей на українській землі.

Урочисту частину святкування ознаменувала традиційна святкова хода містом представників офіційних делегацій, творчих колективів району та гостей свята. Відкриття фестивалю відбулося в природному амфітеатрі Буркут. Під час вітальних промов організатори «Редику» вручили знаки пошани румунським вівчарям, які під час проекту пройшли з вівцями вже понад 400 кілометрів. Удостоїлись таких відзнак за внесок у розвиток вівчарства і Володимир Закурений, Дмитро Андріюк та Ярослав Думин.

Продовженням офіційної частини свята стало також відзначення вівчарів та голів фермерських і особистих селянських господарств. Понад двадцять тваринників отримали почесні грамоти та цінні подарунки від обласної державної адміністрації та облради, управління агропромислового розвитку ОДА, Рахівської райдержадміністрації та районної ради.

Запалення полонинської ватри дало старт фестивалю та творчому звіту художніх колективів району. Родзинкою концертної програми став виступ польського гурту, який своїм народним колоритом розбавив гуцульське свято. В ході фестивалю учасники оглянули виставки народних умільців району, які демонстрували свої таланти від вишивки і до кулінарного мистецтва.

Запалом організаторів свята перейнялась і погода, адже, всупереч всім прогнозам, було сонячно. І тільки ближче до завершення дійства рясний дощ дав знак, що літування полонинських вівчарів буде плідним, а започаткований фестиваль матиме своє продовження

.

 

Остання зміна сторінки: 03-06-2013 12:00