Ювілейний меморіальний турнір з футболу вперше приніс перемогу Рахову!

26 травня, вп’яте  відбулися міжнародні змагання серед футбольних команд гірських населених пунктів Закарпаття, приурочені пам’яті Героїв Соціалістичної праці Івана Васильовича Чуси та Василя Юрійовича Шорбана – чемпіонів світу з валки лісу у м. Монреаль (Канада – 1967), які набули статусу міжнародних, бо у попередні роки у них брали участь команди з Угорщини, Росії, Словаччини... Переможцями турніру ставали команди Тячівщини з Усть-Чорної (2009, 2012 р. р.), Тернова (2010), і з Міжгірщини „Синевір”(2011 р.)

Спортивний захід на стадіоні „Карпати” організували обласні організація профспілки працівників лісових галузей та рада фізкультурно-спортивного товариства „Україна”, районні держадміністрація і райрада, міська рада. Дружню й надійну підтримку вже вкотре надав своїм землякам Йосип Нодь – Почесний президент федерації футболу Ленінградської області.

За перехідний Кубок пам’яті Героїв Соціалістичної праці боролися шість команд: ФК „Карпати” м. Рахів, „Терново”, „Лісоруб” з Усть-Чорної, „Брустури” з Лопухова (Тячівський район), „Рахів” (райцентр), Дунайуйварош РАSE (Угорщина). Очолив спортивну делегацію з сусідньої країни директор коледжу, Чемпіон олімпійських ігор 1968 р. у Мехіко з греко-римської боротьби Томаш Сабо.

Ведучий спортивного дійства заввідділом обласної ради профспілок Сергій Баранчиков представив Почесних гостей – голову обласної організації профспілок лісових галузей Володимира Ількова, голову облради  фізкультурно-спортивного товариства профспілок України Владислава Кушнірчука, головного суддю турніру, головного редактора популярної газети „Спорт тайм”, лайнсмена ФІФА Степана Селменського, представника департаменту освіти, молоді і спорту обласного центру „Спорт для всіх” і спортивного суддю національної категорії Анатолія Плєханова, добродія Й. Нодя, голову Рахівської районної ради Миколу Беркелу, заступників голів райдержадміністрації та міської ради Юрія Бендака, Петра Бочкора. Виступаючі у своїх виступах щиро бажали футболістам успішної гри, спонукаючи проявити у поєдинках благородний лицарський дух.

Член оргкомітету Василь Головчук шикує команди, до урочистого підняття Державного прапора України запрошено синів наших прославлених земляків. Після жеребкування радісні звуки футбольного маршу запрошують на першу гру футбольні клуби „Брустури” (с. Лопухово) і „Рахів” (м. Рахів). У першому таймі сили суперників були рівні. У другій половині гри Сергій Ткач забив перший гол, а закріпив перемогу рахів’ян Володимир Савула, відправивши вдруге м’яч у ворота лопухівців.

В наступній грі зустрілися „Карпати” (м. Рахів) з угорською командою Дунайуйварош PASE. Багато хто з уболівальників вважав, що матч стане центральним, бо обидві – успішно виступають в обласній першості. Футболісти з сусідньої країни, в основному, юнаки 17-18 років, студенти спортивного коледжу, їхній тренер – Ласло Віто, у свій час грав у вищій лізі країни та у Лізі Європи. До речі, у складі команди грали два закарпатці, які здобувають освіту за кордоном. М’яч, забитий Юрієм Микуличинським, приніс Рахову перемогу.

Особливо захоплювала гра команд з Усть-Чорної (двічі переможці турніру) з ФК „Рахів”. Рахів’яни проявили кращі бійцівські риси й волю до перемоги, боавтором першого м’ча у наші ворота став Володимир Фабрицій. Відповіддю стали м’ячі, забиті граючим тренером Олександром Мойсюком і Миколою Кокішем.

Матч угорської команди з терновцями закінчився з рахунком 3:1. Студенти з сусідньої країни адаптувалися, стали більш впевненими у своїх силах й продемонстрували злагоджену гру, чим і викликали симпатії у вболівальників.

Усть-Чорна перемогла Лопухово з рахунком 2:0. У шостій грі між ФК „Карпати” і „Терново” повинен був визначитися другий фіналіст турніру. Перший, нагадаю , – „Рахів”. Отож, поєдинок – напружений, Атакують рахів’яни, які настільки захопилися грою, що ледь не пропустили м’яч у свої ворота. З полегшенням всі зітхнули, коли Кирил Шевельов „розмочив” рахунок, а Ернест Скородзвон закріпив успіх команди. Гра закінчилася з рахунком 2:0.

У сьомій грі за третє місце зустрілися угорці з усть-чорнянцями. Не змогли втримати перемогу молоді студенти і в серії пенальті поступилися значно досвідченішим футболістам з Тячівщини з рахунком 3:4.

А далі, як влучно підмітили організатори змагання, незалежно від результату восьмої гри – ФК „Рахів” і „Карпати”, перехідний Кубок  „річнюватиме” у нашому місті. Гра відбулася під час рясної зливи і виявилася найбагатшою на голи. Вихованці тренера Андрія Панасюка („Карпати”) Юрій Микуличинський, Роман Назарчук, Ернест Скородзвон один за другим забивають м’ячі, їхні друзі – суперники Сергій Ткач і Богдан Губко також вміло відповідають. Справжнє спортивне свято нам подарували місцеві футболісти, виборовши місця у фіналі, чим і забезпечили впевнену перемогу Рахова у міжнародному меморіальному тцрнірі.

Проте автором четвертого і переможного голу став Кирил Шевельов. Перемогли „Карпати”. Радості не було меж, від неї перехоплювало дух вболівальників, адже вперше відчули смак перемоги.

Організовано відбулася церемонія нагородження, де були вручені грамоти та дипломи , медалі, подарунки, пам’ятні призи, вимпели організаторам та учасникам меморіального турніру, а переможці ще й отримали у нагороду комплект футбольної форми від імені обласних організацій та районної влади.

Кращим воротарем визнано Едгара Молдована з Угорщини, захисником – Петра Яремчука (ФК „Рахів”), півзахисника – Володимира Фабриція (Усть-Чорна), нападника – Івана Микуличинського  („Карпати”), бомбардира – Роланда Сіларді (Угорщина), а кращим арбітром – Йосипа Дана з Великого Бичкова. Також відзначені найстарший і наймолодший учасники турніру – батько й син Капчуки, які виступали у складі ФК „Рахів”.

Зоря Рахівщини

Остання зміна сторінки: 28-05-2013 09:44