Вже в п’яте відбувся фестиваль «Берлибаський банош»

У неділю, 26 травня в селі Костилівка, вже в п’яте відбувся фестиваль «Берлибаський банош».

Місцевість, де знаходиться село, отримала назву Берлибаш ще з часів татарського нашестя, а банош - це страва з кукурудзяного борошна на сметані, яку готують на вогні, щоб димом пропахнулася і вогню набралася.

Мета свята - пропагувати самобутні традиції гірського краю і приваблювати туристів не тільки з інших областей України, а й з-за кордону.

Для них було організовано запалення вівчарської ватри, концерт, виставка виробів народних умільців та ремісників. Окрім згаданого баноша, туристи смакували і яфинівкою, бринзою, голубцями в сметані, токаном зі шкварками та бринзою, фанками, картоплею з бринзою, пирогами зі шкварками, гуркою, кулешею та іншими страви, що їх традиційно готують на Рахівщині.

Це свято не могло залишитися поза увагою районного керівництва, тож привітати костилівчан прийшли голова районної ради Микола Беркела та керівник апарату райдержадміністрації Олена Кабаль.

Користуючись нагодою вони вручили грошові винагороди та спільні почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради за особистий внесок у розвиток села Василю Марінець, Михайлу Сокирлею, Ганні Бойчук, Івану Романюку та Миколі Скирчуку.

Остання зміна сторінки: 27-05-2013 15:46