Перше слово з вуст дитячих – мама

11 травня 2004 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1705-IV «Про внесення зміни до статті 10 Закону України „Про державні нагороди України“», яким була встановлена нова державна нагорода України — почесне звання «Мати-героїня».

21 травня, голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк урочисто вручив посвідчення та нагрудні знаки до почесного звання «Мати-героїня» одинадцятьом жінкам Рахівщини, які народили та виховали п`ятеро та більше дітей.

Почесне звання присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Виступаючи перед матерями, Дмитро Андріюк відзначив, що ця відзнака є свідченням визнання на державному рівні заслуг матерів та побажав їм ще довгих років життя, щастя, радості та доброї долі для їхніх дітей.

Посвідчення до почесного звання «Мати-героїня» отримали: Дося Маскалюк, Василина Марусяк, Марія Попюк, Марія Которажук, Катерина Лендел, Василина Семенюк, Дося Дердюк, Параска Волічак, Ганна Кокирч, Василина Процюк, Олена Кувік.

Додатково інформуємо про передбачені законодавством пільги, зокрема одноразову грошову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Остання зміна сторінки: 22-05-2013 17:41