В цей день люди дарують один одному маленькі бутоньєрки....

Традиційне свято зустрічі весни в Молдові та Румунії святкують і на Рахівщині. В цей день люди дарують один одному маленькі бутоньєрки у вигляді квітів із ниток білого та червоного кольорів. Ця прикраса, так як і саме свято, називається Марцішором.

І саме у селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) відбувся традиційний, вже 14 за рахунком, румунський фестиваль "Марцішор".

На свято до Білої Церкви приїхали самодіяльні ансамблі і делегації з прикордонних сіл. На святі були присутні консул Генерального консульства Румунії в Чернівцях Корнелію Йонел Чіубатору, представник мерії Сігету-Мармаціей Дан Праля, сільський голова с. Рона де Сус, Румунія Іоан Романіук, редактор Радіо Сігет Іон Лорел Тодел.

Чудовий концерт підготували для гостей фестивалю самодіяльні румунські колективи Рахівщини.

В рамках свята відбувся і День села, якому виповнилось 640 років від заснування, проведено круглий стіл «Історія і традиції Білої Церкви», конкурс на кращий малюнок про село, виставка об’єктів народного промислу та конкурс на найкращий бограч та голубці.

Свято відвідав і голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк, який вручив спільні грамоти райдержадміністрації та районної ради, за збереження та пропагування румунської народної культури, традицій, звичаїв, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, з нагоди 640-річчя Дня села та ІV районного фестивалю Марцішор Івану Албу, Роміні Беріндє, Василю Бокочу, Меланії Грін, Ганні Гузо, Івану Данч, Наталії Кікінежді, Олені Кікінежді, Марії Мігалі, Олені Попович, Наталії Келеман-Попші, Василю Ціпле, Олені Мігалі, а також Сертифікат на придбання проектору та екрану загальноосвітній школі села Біла Церква.

Остання зміна сторінки: 14-05-2013 15:13