Ужгород заполонив писанковий диво-сад

27-28 квітня, відповідно до наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації від 01.02.2013 № 30 ,,Про проведення у 2013 році фестивалю-конкурсу ,,Воскресни, писанко!” та Положення про фестиваль-конкурс ,,Воскресни, писанко!” проведено третій  (обласний) етап  фестивалю-конкурсу  „Воскресни,  писанко!”.

Участь у ньому взяли представники всіх адміністративно-територіальних одиниць області, навчальних закладів обласного підпорядкування та професійно-технічних навчальних закладів.

Рахівщину представляли голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк, начальник управління освіти, молоді та спорту Михайло Клементєв та 6 вихованців районного Будинку дитячої та юнацької творчості: Ворохта Ольга, Кляп Віталія, Козурак Володимир, Песарь Анна, Шимоняк Юлія, Мороз Наталія.

54 „Великодні дерева”, зроблені руками учнів та вихованців навчальних закладів регіону, визначалися високим художнім рівнем та  творчою фантазією учасників, вражали невичерпною імпровізацією, співзвучною з традиційністю краю, презентували культурно-мистецьку спадщину багатонаціонального Закарпаття.

На пл. Народній ужгородців та гостей міста просто заполонив писанковий диво-сад. Відвідувачі фестивалю-конкурсу високо оцінили оригінальність кожного витвору мистецтва, а серед них писанки, вишиванки, композиції, вишуканість кольорової гами та розмаїття техніки виконання. На кованих гілочках кожного металевого дерева, висотою майже у людський зріст, розмістили від ста до трьохсот самобутніх Великодніх яєць. Кожне – ручної роботи, усі учасники команд – у традиційних вишиванках. Розташовувалися  писанкові дерева по периметру площі Народної, а по центру – писанка найбільша: величезне кількаметрове яйце, розмальоване у блакитно-жовтих кольорах. Не могли не привернути увагу відвідувачів три величезні кошики в центрі площі. З одного боку, вони символізували радість наближення Великодніх свят, з іншого – добробут, мир і злагоду в кожній родині.

Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида нагородив переможців конкурсу цінними подарунками, грошовими преміями та відзнаками обласної адміністрації. Заохочувальними призами та грамотами нагороджено команди Ужгорода та Мукачева, а також Мукачівської та Ужгородської спеціалізованих шкіл-інтернатів, та Ужгородського професійного ліцею і Мукачівського професійного ліцею сфери послуг.

Призерів конкурсу на найкраще писанкове дерево визначали у трьох номінаціях: серед команд міст та районів, закладів обласного підпорядкування та професійно-технічних навчальних закладів.

Відтак, 3 місце посіли:

- Команда Тячівського району;

- Обласний Палац дітей та юнацтва;

- Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування.

Володарями призів за 2 місце стали:

- Команда Перечинського району;

- Хустська спеціалізована школа-інтернат І-ІІ ст.;

- Тячівський професійний ліцей.

А переможцями конкурсу, – володарями 1 місця, – названо:

- Команду Хустського району;

- Закарпатський центр науково-технічної творчості учнівської молоді;

- Міжгірський професійний ліцей.

Найбільш щирими і вдячними глядачами виявились діти: вони віддали належну увагу кожній із представлених декорацій – чи то квітуче дерево з бісеру, чи писанкова берізка або сакура, диво-лялька чи живий кріль.
Гості міста, із щирим захопленням розглядаючи композиції, відзначали теплоту, радість і любов, що їх випромінювала кожна писанка, кожна тематична міні-композиція.

Помилуватися культурно-мистецькими витворами дитячих рук, що несуть радість,дарують насолоду, до 8 травня зможе кожен бажаючий.

Управління освіти, молоді та спорту

Остання зміна сторінки: 29-04-2013 17:36