Одноразовими заходами проблему не вирішити

Головний акцент на колегії райдержадміністрації, в роботі якої взяли участь заступник голови районної ради Михайло Фірка, голови населених пунктів району, керівники структурних підрозділів РДА, було зроблено на благоустрої та санітарній очистці території Рахівщини. Стартом проведення робіт стало 19 квітня, а 20-го відбувся Всеукраїнський суботник „За чисте довкілля”.

Як зазначив у своєму виступі провідний спеціаліст сектора інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва Михайло Штефура, у Дні благоустрою взяли участь 227 підприємств, установ та організацій – всього 4185 осіб, котрі прибрали 46,56 га прибудинкових територій та адміністративних будівель, упорядкували 1661 кв. м газонів та квітників, ліквідували 101 несанкціоноване сміттєзвалище, вивезли 361 метрів кубічних побутових відходів, посадили 1559 дерев та 304 кущі.

Однак, одноразовими заходами неможливо вирішити проблему з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, прибирання території та очищення прибирежних смуг річок і потоків, про що засвідчила поїздка після Дня довкілля населеними пунктами району. На цьому ж зосередив увагу й очільник району Дмитро Андріюк. Відзначаючи як позитив здіснену роботу, зазначив, що важко позиціонувати Рахівщину з туристичним краєм, перебуваючи „по коліна” у смітті. А тому, як наголосив, розпочату справу необхідно продовжувати, вести роз’яснювальну діяльність, щоб кожний усвідомив про свою відповідальність за чисте довкілля.

Заступник начальника відділу екологічного контролю природних ресурсів Верхньо-Тисянського регіону Державної екологічної інспекції Віктор Яремчук та головний спеціаліст райуправління Головного управління Держсанепідемслужби у Закарпатській області Ольга Папарига зосередили увагу присутніх на проблемах, які впливають на дотримання чистоти, прибирання територій і, як результат, сприяють виникненню стихійних сміттєзвалищ. Стосуються вони як людського фактору, низької екологічної культури, так і відсутності цілісної й чіткої системи збирання та утилізації непотребу. В цьому плані є напрацювання і здобутки, однак не вдається повністю здолати людську байдужість до дотримання чистоти оточуючого середовища.

Про матеріально-технічний стан та фінансування клубних і бібліотечних установ району на колегії доповідав начальник відділу культури Володимир Шепета. Він зазначив, що завдяки покращенню матеріально-технічної бази (придбання меблів, оргтехніки, музінструментів, проведення капітальних та поточних ремонтів приміщень та систем опалення, передплату періодики, поповнення книжкового фонду, відкриття в чотирьох бібліотеках Інтернет-центрів, закупівлю комп’ютерної програми „Ірбіс” тощо) заклади культури стають осередками проведення дозвілля, духовного збагачення мешканців району. Звичайно, проблем чимало, але поступово ситуація змінюється на краще. Прикладом вирішення питання є робота Великобичківської селищної ради, керівник якої Одарка Зеленко поділилася з присутніми досвідом роботи. Також доповідь начальника відділу культури доповнила директор централізованої бібліотечної системи Галина Приймак. А сільський голова Водиці Іван Ватрала розповів про діяльність закладів культури населеного пункту, потребу в капітальному ремонті клубу. Мова йшла і про поповнення книжкового фонду для дітей, виїзну колегію з вивчення досвіду Великого Бичкова.

Районний військовий комісар Богдан Череміський ознайомив учасників колегії з підсумками приписки юнаків 1996 року народження до призовної дільниці, підкресливши, що не всі посадові особи населених пунктів належно виконують свої обов’язки, як і окремі керівники підприємств, установ та організацій. Найгірша ситуація – у Середньому Водяному.

З розглянутих питань прийнято відповідні рішення. Керував роботою колегії голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк.

Михайло ЮРАЩУК.

Остання зміна сторінки: 25-04-2013 15:51