Що таке цільове використання землі

Кожна земельна ділянка має власне цільове призначення. У межах однієї категорії може бути багато різних видів цільового призначення.  Фактичним синонімом цільового призначення є цільове використання (використання за цільовим призначенням) та вид використання.

На сьогодні види цільового використання земельних ділянок визначено Класифікацією видів цільового призначення земель.

Законодавство вимагає як від власників землі, так і від землекористувачів користуватися землею за цільовим призначенням. В разі її невиконання землеволодільців чекають штрафні санкції:

-         штраф на громадян від 85 до 425 грн. і на посадових осіб – від 255 до 510 грн.

-         відшкодування шкоди, завданої використанням земельних ділянок не за цільовим призначенням;

-         примусове припинення прав на земельну ділянку.

Тож дотримання цільового призначення - це головна умова користування землею незалежно від форми власності на неї.

Земельні відносини в Україні, регулюються Земельним кодексом, а справляння плати за землю – Податковим. Згідно зі статтями 269 та 270 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПІ у Рахівському р-ні.

Остання зміна сторінки: 24-04-2013 10:04