Одне з пріоритетних завдань отримання сертифікатів якості

У райдержадміністрації відбулася нарада про літнє випасання худоби на полонинах та впорядкування ведення полонинського господарства.

Участь у даній нараді взяли: голови сільських, селищних та міської рад; голови фермерських та особистих селянських господарств; представники лісогосподарських підприємств та Карпатського біосферного заповідника.

Голова райдержадміністрації зазначив, що на сьогоднішній день на аграрний сектор покладається вирішення багатьох питань, про що йшла мова під час проведення селекторної наради під головуванням Першого Віце-Прем’єр Міністра України С. Арбузова. Більше це стосується центральних, східних та південних районів України, але й нам необхідно прикласти максимум зусиль для розвитку аграрного сектору економіки, в першу чергу це розвиток вівчарства.

Також, Дмитро Дмитрович повідомив присутніх про те, що в межах міжнародного транс-регіонального проекту “Карпатський Редик –2013”в Івано-Франківській області, а можливо і в Рахівському районі на базі Прикарпатського консультаційного центру буде створена кафедра з вивчення вівчарства.

Презентацію даного проекту планується провести 2 червня 2013 року в місті Рахів.

Одним з пріоритетних завдань очільник району визначив отримання сертифікатів якості на овечу продукцію, що підвищить її вартість на споживчому ринку, і як наслідок підвищить прибутковість.

Присутні висловили ще кілька питань, які потребують вирішення, це проблеми з під’їзними дорогами до полонин;  важкі побутові умови перебування вівчарів на полонині, зокрема відсутність електроенергії; щодо випасання худоби на території КБЗ та ін..

Заступник голови райдержадміністрації Юрій Бендак зазначив, що стан полонин, залежить не тільки від ґазди полонини, але й від голів сільських, селищних та міської рад, які повинні взяти під особистий контроль покращення умов перебування вівчарів на полонинах та перед виходом на полонини, провести відповідну роботу щодо дотримання безпеки та охорони праці під час літнього випасу худоби.

За підсумками наради вирішили: відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації спільно з сільськими, селищними радами зробити аналіз по полонинах щодо умов проживання вівчарів та вивчити питання щодо можливості забезпечення їх електрогенераторами.

Управлінню Держземагентства у Рахівському районі провести інвентаризацію полонин, про що проінформувати відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Остання зміна сторінки: 22-04-2013 15:34