Що потрібно знати фізичній особі, щоб здійснювати підприємницьку діяльність

Основний аспект, на який потрібно звернути увагу фізичній особі, розпочинаючи підприємницьку діяльність, - кожен громадянин України має право займатися підприємницькою діяльністю, яка не заборонена законом. Це право закріплено статтею 42 Конституції України. При цьому кожен підприємець-початківець повинен пам’ятати, що перед початком своєї діяльності суб’єкт господарювання повинен оформити дозвільні документи, а саме: витяг державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, документи на право розміщення об’єкту торгівлі, сфери послуг, а також дозволи санепідемстанції, пожежної охорони та інших служб.

Після отримання повідомлення від державного реєстратора або документів від платника податків такий платник береться на облік в органі державної податкової служби та зобов’язаний сплачувати податки і збори відповідно до норм чинного податкового законодавства.

Провадження підприємницької діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду підприємницької діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів підприємницької діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Порядок обліку платників податків і зборів в органах ДПС затверджено наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за №1562/20300).

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПІ у Рахівському р-ні

Остання зміна сторінки: 17-04-2013 11:38