Оплата послуг адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Постановою Кабінету міністрів України від 04 березня 2013 року за № 130 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою “Оплата послуг та відшкодування витрат адвокатів з надання безоплатної вторинної правової допомоги”.

Головним розпорядником бюджетних коштів є Мін’юст. Відповідальним виконавцем бюджетної програми є Координаційний центр з надання правової допомоги. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Координаційний центр, його територіальні відділення — центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Бюджетні кошти спрямовуються на:

         1) оплату послуг адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у визначених законом випадках;

         2) відшкодування витрат адвокатів, пов’язаних з наданням безоплатної вторинної правової допомоги;

         3) оплату праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги у кримінальних провадженнях (кримінальних справах), які до 1 січня 2013 р. здійснювали захист за призначенням слідчого, прокурора, слідчого судді (суду), а також адвокатів, які розпочали здійснювати такий захист до 1 січня 2013 р. і здійснюють його до закінчення кримінального провадження (кримінальної справи).

Оплата праці адвокатів за рахунок бюджетних коштів, здійснюється центрами в розмірі 2,5 відсотка місячного розміру мінімальної заробітної плати за годину роботи адвоката під час здійснення кримінального провадження.

Підставою для оплати праці адвокатів з надання правової допомоги громадянам у кримінальних провадженнях (кримінальних справах) у таких випадках є постанова слідчого, прокурора чи ухвала слідчого судді (суду) та оформлена ними довідка про участь адвоката у кримінальному провадженні (кримінальній справі).

Копія відповідної постанови (ухвали) та довідка про участь адвоката у кримінальному провадженні (кримінальній справі) подаються адвокату, який складає довідку-розрахунок у трьох примірниках.

Адвокат надсилає один примірник довідки-розрахунка слідчому, прокурору чи слідчому судді (суду), який долучає його до кримінального провадження, другий — подає центру, третій — зберігається у адвоката. До кожного примірника довідки-розрахунка додаються документи, на підставі яких вона складена.

На підставі поданих аадвокатом довідки-розрахунка та документів, що до неї додаються, центри складають і подають Координаційному центру реєстри заборгованості з оплати праці адвокатів за формою, затвердженою ним.

Координаційний центр на підставі складених реєстрів здійснює розподіл бюджетних коштів. Центри проводять перевірку отриманих від адвокатів довідок-розрахунків та документів, що до них додаються та перераховують бюджетні кошти адвокатам протягом 30 днів після одержання від них довідок-розрахунків та документів, що до них додаються.

 

Заступник начальника

управління юстиції                                                                                                  Ю. Буряк

Остання зміна сторінки: 19-03-2013 16:07