ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ

Чергова колегія райдержадміністрації розпочала роботу нетрадиційно, з розгляду третього питання на прохання доповідача – заступника технічного директора ПАТ „Закарпаттяобленерго” Валерія Хохлова. Валерій Борисович не вперше доповідає перед керівництвом району та головами самоврядних органів. Попередній його приїзд теж стосувався стабільного забезпечення електроенергією споживачів Рахівщини, щоправда, останні тоді через своїх представників – керівників населених пунктів, установ та організацій порушили перед преставником товариства низку проблем. Ситуація за кілька років змінилася на краще. Знайдено порозуміння й відбуваються реальні кроки у сфері надання відповідних послуг тепер уже приватною структурою. Зрозуміло, що не всі питання одразу вдається вирішити позитивно. Найбільш проблемним напрямком залишається богданська долина, в населених пунктах не всюди поміняні старі аварійні дерев’яні опори ліній електропередач на залізобетонні. Й надалі не знято проблему забезпечення належної напруги, чимало непорозумінь виникає через винесення електролічильників на фасади будинків. Поряд з цим триває реконструкція старих і зношених ліній електропередач із заміною опор, встановлюються і капітально ремонтуються трансформатори, а на кінець березня на підстанції „Рахів-1” буде введено у дію силовий трансформатор 25 Мва, що створить певний запас потужності для району.

Проблемою для РАхівщини й надалі залишається завершення прокладання лінії в с. Білин, яка б, у разі поломки на нині діючих основних лініях, гарантувала безперебійність надходження електроенергії у район. Тому доповідач звернувся до присутніх з проханням посприяти з вирішенням проблеми.

З підсумками економічного і соціального розвитку району за 2012-ий рік присутніх ознайомила начальник відділу аналізу соціально-економічного розвитку, заступник начальника управління економічного розвитку і торгівлі Галина Долженко. Як зазначила виступаюча, зростання реалізації промислової продукції у меблевій галузі в 1,6 разів забезпечено завдяки роботі ТОВ „ВГСМ”. До речі, товариство, держлісгоспи, райспоживспілка та КБЗ – найбільші платники податківдо бюджету.

У порівнянні з попереднім роком на 62,9 відсотки зросли обсяги надання послуг в туристичній галузі. Загалом суб’єктами господарської діяльності району реалізовано промислової продукції на 93568,2 тис. грн., що становить 121,3 % до відповідного періоду 2011 року. Є зрушення і в сільськогосподарському виробництві, про що свідчить зростання поголів’я худоби, збільшення обсягів реалізації продукції.

Рівень зареєстрованого безробіття станом на 1 січня ц. р. становив 2,1% чисельності населення працездатного віку. На одне вільне робоче місце претендують 66 осіб.

На дорогах загального користування виконано робіт на 7 тис. грн. при потребі у понад млн. гривень. У якому стані шляхи немає потреби описувати.

Доповнили виступ доповідача начальники: ДПІ – Владислав Кич, управління ПФУ – Наталія Кугарь, відділу агропромислового розвитку РДА –Дмитро Ігнатюк.

Виконуючий обов’язки начальника фінансового управління Роман Рогожан проаналізував виконання бюджету району за минулий рік, підкресливши, що дохідна частина зведеного бюджету району виконана на 100,4 відсотка. Разом з тим, за окремими статтями не всі населені пункти забезпечили надходження коштів через ряд суб’єктивних та об’єктивних причин.

Міський голова Рахова Ярослав Думин, головний бухлалтер Середньоводянської сільської ради та заступник голови Ясінянської селищної ради Юрій Суховія розповіли про роботу щодо забезпечення надходження платежів у населених пунктах.

Начальник Рахівської міжрайонної державної фінансової інспекції Володимир Фіцай розповів про стан фінансово-бюджетної дисципліни за 2011-2012 роки на підприємствах, установах та організаціях району. Порушення, виявлені під час проведених перевірок, свідчать про те, що не всі головні бухгалтери установ чітко розбираються в законодавчій базі та фінансових тонкощах, допускають помилки, які призводять до штрафних санкцій і повернення коштів. З цього приводу голова Білої Церкви Юрій Беріндє запропонував частіше проводити для фінансових керівників навчання та відповідну роз’яснювальну роботу.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

Керував роботою колегії в. о. голови райдержадміністрації Валерій Сабов.

Михайло ЮРАЩУК.

Остання зміна сторінки: 27-02-2013 12:33