НЕ ПРИХОВУЮЧИ НАЯВНІСТЬ ПРОБЛЕМ

Чергова колегія райдержадміністрації, в роботі якої взяли участь голова районної ради Микола Беркела, керівники структурних підрозділів РДА, голови виконавчих комітетів рад, розпочалася із розгляду стану виконавської дисципліни у структурних підрозділах райдержадміністрації у минулому році.Детально з суттю питання присутніх ознайомила керівник апарату РДА Олена Кабаль. Доповнили її виступ начальник відділу агропромислового розвитку Дмитро Ігнатюк та директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Олена Вайнагій.

З підсумками діяльності районної галузі охорони здоров’я в 2012 році загал ознайомили головний лікар лікарні та його заступник з медичної частини Іван Біляк і Юрій Матічин. Зокрема, Іван Павлович не тільки проаналізував роботу медзакладів району, відзначивши досягнення і здобутки, зростання асигнувань у цьому році на медикаментозне забезпечення і харчування, реорганізацію, яка триває у медицині, але, не приховуючи наявність проблем, дав їм критичну оцінку. Незважаючи на позитивні зміни, які відбуваються в плані матеріально-технічного забезпечення, створення умов роботи і лікування хворих, бракує сучасної діагностичної апаратури, транспортний парк застарілий, не вистачає кадрів вузької спеціалізації, не на належному рівні забезпечення медикаментами пільгових категорій хворих, в окремих сільських медзакладах до цих пір відсутнє водопостачання та водовідведення, окремі знаходяться в орендованих приміщеннях. Також керівник зазначив, що левова частка коштів, виділених на медицину, спрямовується на зарплатню персоналу, а чимало програм недофінансовується. Як приємний факт було повідомлено про те, що цьогоріч планується здати в експлуатацію акушерсько-гінекологічний корпус райлікарні.

Природно, що після виступу, голови населених пунктів району порушували питання, які найбільше турбують загал відповідних територіальних  одиниць. Скажімо, голова виконкому Лазещинської сільської ради Іван Пранничук поцікавився, коли в шкільних закладах, віддалених від медустанов, буде введено посаду медичної сестри. Григорій Волощук (Луг) порушив питання наявності реактивів в лабораторії поліклініки під час визначення рівня цукру в крові, а також виділення нового авто для потреб сільської  амбулаторії. Голову виконкому Костилівської сільради Ольгу Сметанюк турбує подальша доля медзакладу на території Вільховатого. Установа знаходиться в орендованому приміщенні, однак коштів на оплату оренди в сільській казні немає, а однією з умов подальшого функціонування закладу є вирішення питання з платежами за приміщення. Юрій Беріндє з Білої Церкви запропонував акумулювати кошти для відкриття кущових станцій швидкої допомоги, позаяк наявні автомобілі в сільській місцевості не завжди вдається залучати, особливо вночі.

Заступник головного лікаря райлікарні з медичної частини Юрій Матічин проаналізував роботу стаціонару райлікарні, відзначивши, що наявна мережа міських і сільських лікарень району – найбільша в області. При досить позитивних показниках статистики ефективність їх роботи досить низька. Слабка діагностична база. Взимку там лікується значна частина соціально незахищених хворих. На часі – створення хоспісу.

Виступаючий також зупинився на покращенні медикаментозного забезпечення та харчування  цього року, придбанні апаратури для діагностики травм голови. Через віддаленність району від обласного центру тільки минулого року в 57 випадках викликали обласних спеціалістів, котрі здійснили 26 оперативних втручань.

Очільник району Дмитро Андріюк попросив проаналізувати потребу в коштах для забезпечення хворих під час перебування в стаціонарі не тільки для того, аби вивчити питання, а й щоб реально впливати на виправлення ситуації, принаймні, наближаючи суму витрат до обласного показника.

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, які надійшли до райдержадміністрації минулого року доповіла керівник апарату Олена Кабаль. З тим, як ведеться відповідна робота на місцях, інформували Водицький сільський голова Іван Ватрала, Видричанський сільський голова Микола Шемота та начальник управління соціального захисту населення Марія Спасюк.

З розглянутих питань прийнято відповідні рішення. Керував засіданням колегії й підбив підсумки її роботи голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк

Михайло ЮРАЩУК.

Остання зміна сторінки: 30-01-2013 16:47