Відбувся 24-ий районний фестиваль зимового фольклору «Ой радуйся, земле!”

У неділю, 13 січня, у районному Будинку культури відбувся 24-ий районний фестиваль зимового фольклору «Ой радуйся, земле!”. Це колоритне та неповторне свято має на меті відродження, збереження та популяризацію народних традицій зимового календарного циклу, налагодження зв'язків та творчого взаємообміну між молодими і досвідченими виконавцями фольклору, адже новорічно-різдвяні свята – це, мабуть, найчарівніший час в році, коли люди поринають в атмосферу дива і дарують собі та своїм близьким незабутню казку.  Воно подарувало таку казку всім: і учасникам феєричного святкового дійства – 16 колядницько-щедрувальним групам, і гостям.

Тематика фестивалю зимового фольклору пов'язана з яскравими народними традиціями різдвяних святок – від Різдва до Водохреща, який представлений обрядами колядування та щедрування. У фестивалі взяли участь аматорські фольклорні колективи району, завдяки яким щорічне традиційне свято у Рахові було ще більш різнобарвним та багатоголосим.

Відкрили фестиваль та подякували всім, хто свято вірить в українські духовні традиції, відроджує нашу культуру, цінує все своє національне голови районних держадміністрації й ради Дмитро Андріюк і Микола Беркела.

Щиро приймали колядників ведучі Антоніна Пилип’юк і Антон Візавер. Свої голоси на прославу Різдва Христового майстерно вплели у вінок української коляди колективи: районного Будинку культури, Великобичківського селищного, Білинського, Говерлянського, Чорнотисянського, Водичанського, Розтоківського, Діловецького, Лугівського, Лазещинського, Білоцерківського, Росішківського, Видричанського та Косівсько-Полянського сільських БК.

Їхній виконавський рівень та артистичну майстерність оцінювали глядачі та  журі. Кожен колектив отримав подяку відділу культури райдержадміністрації, а переможцям – колядникам з Косівської Поляни, Ділового та з Говерли – голова районної ради Микола Беркела та голова журі Олександр Томашук вручили музичні центри від райорганізації Партії регіонів котра була спонсором дійства.

Ярослава ПИЛИП’ЮК.

Остання зміна сторінки: 14-01-2013 17:53