НА КОМУНАЛЬНІ ДОРОГИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ПЛАНУЮТЬ ВИДІЛИТИ ПОНАД ДВА МІЛЬЙОНИ

Про стан доріг можна написати чимало цікавого. Ситуація відома для всіх. Щодо сільських вулиць, то про них теж розповідалося і у критичному плані, а також про те, що зроблено для їхнього покращення. Ситуація поступово змінюється на краще, але одразу вплинути на неї кардинально, зрозуміло, фізично нереально. Однак, справу зрушено з мертвої точки і вже є позитивні результати. Саме про освоєння коштів державної субвенції на ремонт комунальних доріг населених пунктів минулого року, продовження робіт в 2013-му йшлося на нараді з головами самоврядних органів району, в якій також взяли участь голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк та його заступник Юрій Бендак.

Насамперед, начальник відділу туризму та зовнішньоекономічної діяльності управління економічного розвитку і торгівлі Дмитро Рущак проаналізував стан освоєння коштів, виділених на ремонт доріг комунальної власності в кожному населеному пункті. Як зазначив виступаючий, у 2012 році на ці потреби було передбачено субвенцію з держбюджету в розмірі 1991,9 тис. грн.: 636, 5 тис. грн. – на поточний ремонт доріг в 14 населених пунктах, 1355,4 тис. грн. – капітальний ремонт в семи. На 1 січня ц. р. освоєння становить 52,63%. Однією з причин недоосвоєння стало несвоєчасне оформлення проектно-кошторисної документації з експертними висновками, іншою й головною – кошти надійшли наприкінці грудня минулого року.

Як запевнив  в. о. начальника відділу фінансово-господарського забезпечення Роман Рогожан, недоосвоєні кошти знаходяться на казначейських рахунках населених пунктів і їх можна буде використовувати за призначенням тільки впродовж цього року.

Заступник голови райдержадміністрації Юрій Бендак подякував присутнім за виконану роботу, повідомивши, що за рівнем освоєння державної субвенції на ремонт комунальних доріг населених пунктів Рахівщина – п’ята в області. Однак, це не привід для самозаспокоєння, тим більше, що в цьому плані дещо гірші справи з місцевими підрядниками, які не в повному обсязі виконують покладені на них зобов’язання. До речі, саме ця причина не дозволила іншим районам області випередити район у підсумковій таблиці.

Про планування ремонтних робіт доріг комунального значення населених пунктів на цей рік розповів начальник управління економічного розвитку і торгівлі Віктор Турок. Зокрема, цьогоріч на ці потреби передбачено виділити 2167,7 тис. грн.: 1474,036 (68%) – на капітальні видатки, 693,664 тис. грн. (32%) – на поточні. Для того, щоб вчасно освоїти кошти, головам населених пунктів запропоновано до 15 березня (поетапно) визначитися з підрядними організаціями, об’єктами ремонту та завершити виготовлення кошторисної (для поточного ремонту), проектно-кошторисної (для капітального) документації, включаючи експертизу. Поки що немає помісячного надходження субвенції, але від виконання підготовчих заходів залежить і його укладання й виділення коштів.

Голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк відзначив, що, незважаючи на обласні рейтингові показники, ситуація загалом не влаштовує нікого, позаяк роботи – непочатий край, і до її виконання треба підійти відповідально. Місцеві підрядники повинні врахувати критичні зауваження, голови населених пунктів – не відкладати справу в довгу шухляду. Зі свого боку очільник району пообіцяв порушити на обласному рівні питання про внесення змін до помісячного графіка надходження субвенції з урахуванням географічного розташування району з тим, щоб гроші можна освоювати, починаючи з весняних місяців.

Начальник філії „Рахівська ДЕД” Анжело Корадіні запропонував визначитися в кожному населеному пункті з місцями забору гравію, узгодивши їх з природоохоронцями та екологами.

Заступник начальника управління статистики у Рахівському районі Лариса Павлюк наголосила на поданні статистичної звітності щодо готовності об’єкта до експлуатації та капітальних інвестицій, а начальник відділу агропромислового розвитку Дмитро Ігнатюк – на стабілізації тваринництва у районі, проаналізувавши також стан виплати дотацій для його підтримки в минулому році.

Михайло ЮРАЩУК.

Остання зміна сторінки: 10-01-2013 13:48