ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА: ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ЗБОРУ ТА ЯК ОТРИМАТИ ЇЇ ТИМ, ХТО ПОТРЕБУЄ?

Гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога, яка надається з гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги.

Відповідно до Закону України ,,Про гуманітарну допомогу” Мінсоцполітики – орган, який приймає рішення про визнання вантажів, коштів (у тому числі в іноземній валюті) виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою.

Наразі процедура ввозу гуманітарної допомоги з-за кордону до нашої держави максимально спрощена:

- при ввезенні на територію України гуманітарної допомоги не потрібно отримувати окреме рішення про визнання вантажа гуманітарною допомогою,

- отримувач не обов’язково має бути включеним до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги,

- пропуск відбувається без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності,

- митна та прикордонна служби забезпечують невідкладний пропуск через Державний кордон України гуманітарної допомоги.

У воєнний час до збору та розповсюдження гуманітарної допомоги задіяні практично всі громадські організації, благодійні фонди та державні інституції.

Національний банк України відкрив спеціальний рахунок для збору коштів для надання гуманітарної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Посилання на Нацбанк

Щоб долучитись до збору гуманітарної допомоги потрібно:

- донорам: визначитись з отримувачем гуманітарної допомоги (або отримувачі, зареєстровані в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, або інші організації відповідно до статті 1 Закону України ,,Про гуманітарну допомогуˮ), або направляти документи про готовність надання гуманітарної допомоги з її переліком та вагою на електронні адреси: Рахівської міської ради rada@rakhiv-mr.org, Ясінянської селищної ради yasinyaselrada@ukr.net, Великобичківської селищної ради selrada@rakhiv.ukrtel.net, Богданської сільська ради bogdanrada@meta.ua.

Хто також є отримувачем гуманітарної допомоги?

Отримувачі гуманітарної допомоги - юридичні особи, які зареєстровані в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги:

підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, а також підприємства, установи та організації, що утримуються за рахунок бюджетів, та уповноважені ними державні установи;

благодійні організації, створені у порядку, визначеному Законом України ,,Про благодійну діяльність та благодійні організаціїˮ;

громадські організації осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариство Червоного Хреста України та його обласні організації, творчі спілки, а також громадські організації, створені для здійснення передбаченої їх статутними документами екологічної, оздоровчої, аматорської, спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності;

релігійні організації, зареєстровані у порядку, передбаченому Законом України ,,Про свободу совісті та релігійні організаціїˮ;

реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають відповідну ліцензію на здійснення реабілітаційних послуг, незалежно від відомчого підпорядкування, типу і форм власності.

Остання зміна сторінки: 11-04-2022 11:40