Сьогодні Всесвітній день боротьби з туберкульозом

image002-1-24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) відзначають День боротьби з туберкульозом.Про ситуацію в Закарпатській області із захворюваністю на туберкульоз розповіли напередодні головний позаштатний фтизіатр департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Любов Марковцій та головний позаштатний дитячий фтизіатр департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Катерина Дебрецені.
Туберкульоз в усьому світі, як і раніше, входить до числа інфекційних хвороб, що забирають найбільше життів. Сьогодні проблема туберкульозу вийшла за рамки суто медичної галузі та набула статусу проблеми загальнодержавного значення. Туберкульоз вже давно перестав бути ознакою «соціально дезадаптованих» та ув'язнених. Ризик захворіти однаковий незалежно від статків. Основними факторами що сприяють зростанню захворюваності є соціально-економічні негаразди, низький рівень життя, високий рівень бідності населення, масове безробіття, постійні стреси, поширення алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції та інших захворювань, що знижують імунологічну опірність організму. Суттєву роль вносить і міграція населення, яка різко зросла за останні роки, особливо у зв’язку із подіями на Сході країни.
Як за зазначила обласний фтизіатр Любов Марковцій в області епідемічна ситуація з туберкульозу є стабільною. Однак у 2015 році захворюваність у порівнянні з минулим роком зросла на 2,2 відсотки. Разом з тим, смертність населення від туберкульозу в області знизилася на 16%.
Щодо ситуації із захворюваністю серед дітей, то за словами обласного дитячого фтизіатри Катерини Дебрецені кількість дітей що захворіли на туберкульоз збільшилась, однак загальний рівень захворюваності нижчий за середній по Україні. Він складає 5,7 на 100 тис.дит. нас. проти 4,5 на 100 тис. дит. нас. у 2014 році. Погіршення епідситуації з туберкульозу серед дітей пов’язано з перебоями у проведенні первинної профілактики проти туберкульозу шляхом вакцинації БЦЖ. Серед захворівших дітей більше половини віком від 1 до 2-х років і 90 % з них не отримали вакцину БЦЖ. З початку року щеплено вакциною БЦЖ тільки 15 відсотків новонароджених.
В рамках програми "Зниження захворюваності туберкульозом в Україні за рахунок розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу", яка фінансується за рахунок коштів Глобального Фонду для лікування хворих на туберкульоз області у 2015 році отримано протитуберкульозні препарати та витратні матеріали для діагностики туберкульозу на загальну суму 13,2 млн.грн., що дало змогу забезпечити пацієнтів протитуберкульозними препаратами та уникнути перерв лікування.
На фінансування заходів Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки із обласного бюджету у 2015 році профінансовано 4 млн. грн., за які для лікувально-профілактичних закладів області закуплено флюорографічну, рентгенологічну плівку, туберкулін, витратні матеріали для виявлення туберкульозу, дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту, інформаційні матеріали для населення. На 2016 рік на фінансування Програми в обласному бюджеті передбачено 2 млн. грн., що становить 30% від суми, затвердженої Програмою.

Департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 24-03-2016 15:49