Епідемії грипу на Закарпатті немає, а рівень захворюваності на ГРВІ один з найнижчих у державі

160209154411Про це повідомили 9 лютого медики краю під час брифінгу в Закарпатській ОДА.
Із жовтня (з початку епідемічного сезону) до нині в області до лікарів з приводу захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип звернулося 75 тисяч закарпатців. Серед захворілих більшість – діти.
За словами заступника начальника відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Вікторії Дьордяй, перевищення порогових епідеміологічних рівнів захворюваності на території області почалося з 18 січня. Протягом минулого тижня перевищення епідпорогів відбулося у містах Ужгород та Мукачево, а також у Великоберезнянському, Ужгородському, Воловецькому, Мукачівському, Берегівському, Міжгірському, Тячівському, Хустському, Виноградівському та Рахівському районах. «За 5-ий тиждень року показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення області перевищив епідемічний поріг у 2 рази, водночас приріст захворювання у порівнянні з минулим тижнем зменшився майже на 60 відсотків, а серед дітей відсутній, - зазначила Вікторія Дьордяй. - За даними міністерства охорони здоров’я, рівень захворюваності на ГРВІ в Закарпатській області є одним з найнижчих у державі»
У медичних закладах області створили запас відповідних ліків, зокрема противірусних, та облаштували спеціалізовані палати для розміщення хворих на грип. Всього по області функціонує 409 інфекційних ліжок, з них 100 в обласній клінічній інфекційній лікарні, де лікуються закарпатці з важким перебігом захворювання.
«Маємо достатню кількість швидких тестів для визначення хворих на грип, - повідомив головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк. – Наразі ми обстежили 194 хворих, грип діагностували у 19-ти. Вони всі успішно пройшли лікування».
Нині в області на карантині 864 навчальні заклади у місті Мукачево, а також у Великоберезнянському, Ужгородському, Воловецькому, Мукачівському, Берегівському, Іршавському, Виноградівському, Хустському, Міжгірському та Тячівському районах. Обмежувальні заходи дозволили скоротити інтенсивність розповсюдження недуги. Тож у цих школах та садочках планують розпочати роботу з наступного тижня.
Згідно з даними багаторічного спостереження, перебіг нинішнього епідемічного сезону відбувається не типово: зростання захворювань на ГРВІ відбулося раніше на місяць. Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович, не виключена можливість другої хвилі зростання захворюваності наприкінці лютого - першій половині березня.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 09-02-2016 19:02