За координації ОВА Червоний Хрест Закарпаття планує розширити мережу центрів психосоціальної підтримки

Майже 31 тисяча краян і вимушених переселенців отримали базову психосоціальну підтримку від Червоного Хреста Закарпаття протягом минулого року.

У центрах обласної організації ТЧХУ у Великому Березному, Іршаві, Мукачеві, Перечині, Ужгороді, Хусті й Тячеві волонтери та спеціалісти провели понад 2 150 тематичних заходів – сесій турботи, занять з елементами творчості, психоедукації тощо.

За координації ОВА команда Червоного Хреста Закарпаття цього року планує розширити мережу пунктів психосоціальної підтримки населення у територіальних громадах краю.

Продовження такої співпраці під час наради з головами районних військових адміністрацій, тергромад обговорили заступник голови ОВА Петро Добромільський та представники Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та обласного центру соціальних служб.

«У новому році нам необхідно консолідувати зусилля задля збільшення кількості місць, де люди можуть отримати первинну психосоціальну допомогу. Зараз особливо важливо охопити такою підтримкою ветеранів, членів їхніх родин, сім’ї поранених, полонених, зниклих безвісти та полеглих захисників і захисниць. Першочергове завдання – створити якомога більше осередків у громадах», – відзначив Петро Добромільський.

За його словами, першим етапом реалізації ініціативи зі збільшення кількості центрів психосоціальної підтримки на місцях є налагодження безпосередньої комунікації між громадами та організаціями, які надають таку допомогу.

Проєкт з психосоціальної підтримки населення обласна організація ТЧХУ реалізує з травня 2022 року. За фінансового сприяння Данського Червоного Хреста зараз цю програму масштабують, щоб охопити необхідною допомогою якомога більше категорій громадян, підкреслила керівниця обласної організації Товариства Червоного Хреста Іванна Сабо.

«У межах проєкту досі ми фокусувалися на роботі з дітьми та людьми старшого віку. Зараз кардинально змінюємо свій підхід і хочемо переорієнтуватися, розширивши нашу підтримку для категорій демобілізованих захисників, членів їхніх родин. Перші пробні заходи для них команди організації вже провели в Ужгороді, Великому Березному, Тячеві й Рахові», – наголосила Інна Сабо.

Як підкреслила регіональна координаторка з психосоціальної підтримки обласної організації ТЧХУ Квітослава Бачинська, команда волонтерів забезпечена необхідним матеріально-технічним обладнанням для проведення тренінгів, навчань та надання послуг з психосоціальної підтримки в громадах. Тому основна мета зараз – встановити комунікацію з уповноваженими контактними особами від ТГ.

Заступник голови ОВА Петро Добромільський подякував представникам обласної організації Товариства Червоного Хреста України за підтримку та висловив сподівання на подальшу результативну співпрацю.

Остання зміна сторінки: 09-01-2024 09:30