Показники туристично-рекреаційної галузі

Туристично-рекреаційна галузь - один із пріоритетних напрямів розвитку економіки в районі.

Відпочиваючих на території Рахівщини приваблюють:

• полонина "Драгобрат"- єдина і унікальна місцевість на Україні, де сніговий покров тримається із жовтня до травня (5-7 місяців на рік) розташована на висоті 1200-1400 метрів над рівнем моря. Дана територія найбільш придатна для розвитку зимових видів відпочинку та спорту.
  • найвища гірська вершина України г. Говерла та всі інші 5 гірських вершин нашої країни, висота яких перевищує 2 тис. м. над рівнем моря
  • географічний Центр Європи, десятки різних мінеральних джерел, мікроклімат зони листяних і шпилькових лісів, доброзичливе відношення до гостей місцевого населення, багатонаціональні культурні надбання населення, різні свята, дні населених пунктів, пам'ятки дерев'яної архітектури, гірські озера, витоки річок Біла і Чорна Тиси, неповторні гірські пейзажі дозволяють розвивати на території району різні напрями відпочинку та оздоровлення цілорічно.

Рахівський район цілком справедливо вважається центром туризму в Карпатах.

Ця місцевість володіє справжнім екологічним феноменом та надзвичайно потужним туристично-рекреаційним потенціалом. Це найбільш високогірна частина Карпат на теренах України.

М’який клімат та контрастно-виражені пори року, чисте гірське повітря, неповторні пейзажі, значна кількість цілющих мінеральних вод здавна привалювали мандрівників, любителів активного відпочинку.

Завдяки природно-кліматичним факторам, зручному географічному розташуванню та системі шляхового сполучення Рахівщина перетворюється в потужну туристично-рекреаційну зону. Тут створено умови, сприятливі для літнього і зимового відпочинку та оздоровлення. Завдяки наявності гірськолижних трас і підйомників добре розвинуті зимові види спорту.

В районі працюють ряд канатно-буксирувальних доріг. Серед них:

• смт. Ясіня, спортивна база "Тиса", бугельного типу L= 1000 м.
  • ур. Драгобрат, ТОВ "Драгобрат", бугельного типу, L = 1000 м, 300 м.
  • м. Рахів, оздоровчий комплекс "Тиса" бугельного типу L = 1000 м.
  • с. Богдан, мотель "Олеся", бугельного типу L=1000 м.
  • смт. Кобилецька Поляна, оздоровчий комплекс "Трембіта", бугельного типу L = 500 м.
  • смт. Чорна Тиса, гірськолижна ДЮСШ, бугельного типу L = 400 м.

Продовжується спорудження об’єктів туристично-рекреаційного призначення, особливо у високогірній частині. Сьогодні в районі діють понад 30 таких об’єктів, серед яких – приватні міні-готелі, бази відпочинку і туристично-оздоровлювальні комплекси, садиби селян, які приймають гостей за програмою сільського зеленого туризму. Розроблені і діють пішохідні, лижні, водні, велосипедні, кінні та автомобільні турмаршрути. На базі наявних мінеральних вод (на території району розвідано близько 80 їх джерел) є можливість розвивати бази санаторно-курортного лікування.

За довідками звертатися:

Управління економічного розвитку Рахівської РДА
вул. Миру, 1 м. Рахів, 90600
Закарпатська область.
Телефон: (03132)  2-56-44, 2-26-04

ekon@rakhiv-rda.gov.ua

Показники туристично-рекреаційної галузі

Порівняльна таблиця фінансово-господарських показників туристично-рекреаційних закладів Рахівського району за січень-вересень 2018-2019 років

Порівняльна таблиця фінансово-господарських показників туристично-рекреаційних закладів Рахівського району за січень-серпень 2018-2019 років

Порівняльна таблиця фінансово-господарських показників туристично-рекреаційних закладів Рахівського району за січень-липень 2018-2019 років

Порівняльна таблиця фінансово-господарських показників туристично-рекреаційних закладів Рахівського району за січень 2018-2019 років

Порівняльна таблиця фінансово-господарських показників туристично-рекреаційних закладів Рахівського району за січень-лютий 2018-2019 років