На брифінгу в ОВА розповіли, чим живе та як розвивається пластовий рух на Закарпатті

112 років виповнюється українському Пласту – найбільшій скаутській організації в нашій країні. Саме цього дня 1912 року перші українські пластуни склали присягу на вірність Богу й Україні.

На Закарпатті пластовий рух має 103-річну історію. Регіональний осередок працює над тим, щоб розвивати й долучати молодь до своїх лав, виховувати свідомих громадян. На цьому під час брифінгу наголосила голова Закарпатського осередку НСОУ Пласт Людмила Лівак.

За її словами, в перші два-три місяці повномасштабної війни виховна складова дещо відійшла на другий план, поступившись активній волонтерській діяльності. Відтоді й до сьогодні пластуни збирають гуманітарну допомогу, проводять благодійні заходи, підтримують військових і допомагають знайти прихисток тим, хто тікає від війни.

Координатор по роботі з дорослими волонтерами Дмитро Білець зауважив, що дітей, які бажають займатися цією справою, зараз дуже багато, однак не вистачає саме дорослих волонтерів, котрі б працювали з молодшими. Така ситуація не лише в Ужгороді чи на Закарпатті, а й в інших містах і регіонах країни.

У всьому світі Пласт об’єднує 15 тисяч осіб, в Україні – 10 тисяч. Закарпатський осередок нараховує близько 300 пластунів. Ця цифра має зростати, і для цього потрібні дорослі свідомі волонтери, які прагнуть розвивати національно-патріотичне середовище в своєму осередку, зазначила координаторка роботи з дітьми 11-18 років Ірина Мельничук.

Своєю чергою в.о. станичної осередку НСОУ Пласт в м. Мукачево Тетяна Когутич поділилася власною історією вступу до організації. Це трапилося тоді, коли її діти-пластуни залишилися без виховника і постало питання, чи продовжуватимуть вони своє пластове життя.

Тетяна Когутич розповіла й про активності, до яких долучаються мукачівські пластуни. Зокрема, вони допомагають виготовляти окопні свічки для військових, а щовівторка відвідують захисників, які проходять реабілітацію, приносять їм домашні гостинці, грають з ними в настільні ігри, а також проводять благодійні ярмарки на підтримку Збройних сил. За зібрані кошти вже придбали дрон для 101-ї окремої бригади ТрО Закарпаття, грілки, устілки для взуття тощо.

Вагоме значення у вихованні та розвитку пластунів також має капеланське служіння. Воно дає духовну підтримку, закладає ключові цінності й супроводжує людину в будь-який час у житті. Докладно про цю роботу в осередку розповів пластовий капелан, ЧСВВ, ігумен Мукачівського монастиря отців василіян отець Лука (Буняк).

Попри війну Пласт у нашому регіоні живе та розвивається. До нього приєднуються вимушені переселенці, а чимало виховників, батьків і рідних закарпатських пластунів захищають Україну на передовій.

Остання зміна сторінки: 15-04-2024 15:40