Інформація для державних органів та органів місцевого самоврядування про державні програми фінансової підтримки роботодавців, які облаштовують місця для ветеранів війни з інвалідністю

6 березня 2024 року під керівництвом Міністра Кабінету Міністрів України О. М. Немчінова була проведена нарада за участю представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади щодо механізмів працевлаштування ветеранів війни. Відповідно до пункту 5 протоколу наради НАДС разом з Мінекономіки має забезпечити інформування державних органів та органів місцевого самоврядування про державні програми фінансової підтримки роботодавців, які облаштовують місця для ветеранів війни з інвалідністю. З огляду на зазначене, НАДС надсилає підготовлені Державним центром зайнятості матеріали щодо умов отримання і механізмів виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, зокрема ветеранів та ветеранок.

У зв’язку із зазначеним просимо врахувати можливості отримання таких компенсацій з метою залучення професіоналів з числа ветеранів та ветеранок, які є особами з інвалідністю, на посади державної служби.

Окремо звертаємо увагу на важливість інтеграції та підтримки ветеранів та ветеранок на робочому місці. З цією метою просимо використовувати в своїй роботі матеріали, розміщені на сайті НАДС:

Методичні рекомендації щодо процедури проведення адаптації новопризначених державних службовців у державних органах;

Методичні рекомендації з питань формування безбар'єрності на робочому місці в державних органах.

Для поширення зазначеної вище інформації на регіональному рівні просимо також прокомунікувати з територіальними органами, які знаходяться у вашому підпорядкуванні (за наявності).

Про подальші напрацювання, націлені на покращення умов роботи та залучення на посади державної служби ветеранів та ветеранок, НАДС інформуватиме додатково.

Умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір, визначено Порядком надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (далі – Порядок № 893).

Суть програми полягає в працевлаштуванні людини з інвалідністю І або ІІ групи та облаштуванні для неї робочого місця. Після цього роботодавець може подати заяву про надання йому компенсації витрат за облаштування такого робочого місця.

Розмір компенсації такого облаштування для працівника І групи інвалідності не може перевищувати 15 мінімальних заробітних плат (встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається таке рішення) та становить наразі 106,5 тис грн, для працівника з ІІ групою інвалідністю – 10 мінімальних заробітних плат та становить наразі 71 тис грн. Будь-які вимоги до мінімального розміру компенсації не встановлено.

Облаштування робочого місця – це комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.

Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством.

Перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, за які надається компенсація роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, визначений в додатку 1 до Порядку№ 893.

Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності роботодавця:

  • заяву щодо надання компенсації за формою, визначеною додатком 2 Порядку № 893;
  • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця. Заява може бути подана:
  • особисто до центру зайнятості у паперовій формі;
  • в електронній формі:

засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості (за наявності технічної можливості);

за допомогою засобів електронних комунікацій шляхом надсилання заяви з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості;

засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (за наявності технічної можливості).

Роботодавець подає заяву протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Пунктом 7 Порядку № 893 визначено підстави, за якими не надається компенсація.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів, передбачених пунктом 6 Порядку № 893, та оформляється наказом регіонального центру зайнятості.

Компенсація виплачується протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.

Інформаційно-презентаційні матеріали щодо отримання компенсацій роботодавцями за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю розміщені у   вільному   доступі   на   Інтернет-ресурсі   Державної   служби зайнятості у рубриці «Роботодавцям» за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/.

За додатковою консультацією можна звернутися до Державного центру зайнятості за телефоном (044) 244-94-64 (відділ реалізації активних програм зайнятості).

 

Остання зміна сторінки: 16-04-2024 15:36