Близько 150 громад різних регіонів країни вивчали досвід Закарпаття у сфері цифровізації соціальної сфери

Цифрові рішення в соціальній сфері Закарпаття заступник голови ОВА Олександр Пацкан презентував онлайн для близько 150 громад різних регіонів. Захід відбувся в межах акселераційної програми «Громада 4.0», що покликана підтримати реалізацію диджитал-проєктів у різних куточках країни.

Олександр Пацкан представив учасникам заходу регіональний портал «Допомога Закарпаття». Він розповів, що ідея створити таку платформу виникла на початку повномасштабної війни, коли наша область почала приймати велику кількість вимушених переселенців.

«Багато соціальних послуг ми перевели в онлайн, наповнили портал важливою та корисною інформацією. Тож люди, які приїжджали, мали змогу зручно та швидко отримувати першочергову допомогу. Побачили, що платформа актуальна, тому вирішили розширити її й для місцевих мешканців», – розповів CDTO Закарпаття.

Також він додав, що портал повністю захищений, а функціонал продовжують вдосконалювати. Зокрема, на платформі доступні сервіси з пошуку роботи, розділи «Закарпатський ОТЦК та СП», «Собака для ветерана», «Електронний суд», «єЧерга», «Шлях», аналітика щодо регіональної економіки, сфери охорони здоров’я, онлайн-мапи, є можливість подати звернення до депутата й інше.

Окремо Олександр Пацкан зупинився на актуальних послугах і сервісах для військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх родин. Він розповів, що на порталі можна оформити документи для призначення / перерахунку пенсій, подати заяву про взяття на військовий облік чи зняття з нього, на санаторно-курортне лікування, на отримання матеріальної допомоги пораненим тощо.

Під час заходу представники територіальних громад різних областей країни також цікавилися технічними та юридичними моментами створення й адміністрування платформи. Учасники отримали відповіді на свої запитання і поради щодо цифровізації соціальних послуг на місцях.

Програму «Громада 4.0» втілює міжнародна організація «SocialBoost» за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми «U-LEAD з Європою».

Остання зміна сторінки: 01-03-2024 10:47