Про підсумки роботи лісової галузі розмовляли в РДА

4 квітня на чолі з головою райдержадміністрації Дмитром Андріюком відбулася нарада про підсумки роботи лісової галузі за січень-березень 2013 року.

Участь в нараді взяли: заступник начальника, начальник відділу аналізу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Галина Долженко, директор ДП „Рахівське ЛДГ” Володимир Приступа, директор ДП „Великобичківське ЛМГ” Юрій Сойма; директор ДП „Ясінянське ЛМГ” Василь Теличук, в.о. директора Карпатського біосферного заповідника Володимир Рибак, начальник Державної податкової інспекції у Рахівському районі Владислав Кич, начальник управління Пенсійного фонду в Рахівському районі Наталія Кугарь.

На порядку денному розглянули ряд питань, зокрема про підсумки роботи лісової галузі за січень – лютий 2012 року; про показники роботи держлісгоспів району; про скоєні самовільні рубки.

По першому питанню порядку денного заслухали Галину Долженко.

Дмитро Андріюк зауважив, що у доповіді не прозвучала інформація про виконання пропозицій та зауважень, які були висловлені на попередній нараді, зокрема про проведення тендерів по паливних дровах ДП „Рахівське ЛДГ”, про прийняті міри по попередженню збільшення площ висихання лісу, про завершення роботи по доопрацюванню трьохсторонніх угод та доручив на наступній нараді інформувати присутніх про вирішення даних питань.

Володимир Приступа проінформував присутніх про основні показники роботи ДП „Рахівське ЛДГ” та основні напрямки діяльності, зокрема про те, що проведено обстеження всіх русел річок та потоків на предмет виявлення їх захаращеності, організацію проведення Дня довкілля, на який будуть залучатися громадськість, учні шкіл. Передбачено збільшення кількості лісокористувачів по трьохсторонніх угодах. В поточному році планується здати в експлуатацію 8 кілометрів дороги та провести нарізку земляного полотна довжиною 7 кілометрів (на даний час вже виконано2,5 км. нарізки земляного полотна), заплановано проведення підсипки гравієм доріг.

Юрій Сойма інформував про роботу ДП „Великобичківське ЛМГ” за два місяці поточного року, зокрема про те, що в зв’язку з мораторієм на букові рубки виникає питання роботи у літній період. Необхідності запасу букової деревини на літній період. Щодо Дня довкілля, заплановано засадити 195 гаплощі. Буде проведено зібрання шкільних лісництв у кінці квітня 2013 року. Підприємство по закінченню тендерної процедури буде завозити паливні дрова, яких є в достатній кількості.

Дмитро Дмитрович проінформував присутніх про те, що голова облдержадміністрації направив лист у Міністерство з проханням зняти мораторій з суцільних букових рубок. Для району це питання дуже важливе, тому що не забезпечивши ТОВ „ВГСМ” деревиною, підприємство не зможе працювати на повну потужність. Робота цього підприємства – це 450 робочих місць, це надходження до бюджету, це спонсорська допомога закладам та установам.

Василь Теличук, інформував про роботу ДП „Ясінянське ЛМГ”. Наголосив на наступних основних показниках діяльності підприємства: відмічено ріст по заготівлі деревини в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 418%, середня заробітна плата за цей період зросла з 2200 до 2850 гривень. Відмічається зменшення заготівлі деревини на договірних умовах.

- В ДП Рахівське ЛДГ” та ДП „Ясінянське ЛМГ” встановлено факти самовільних рубок. По даним випадкам потрібно прийняти відповідні міри, – зазначив голова РДА.

Ще одне питання на якому наголосив очільник району – робота з шкільними лісництвами, так як теперішні учні є майбутніми працівниками лісового господарства.

Микола Рибак, повідомив присутніх про наступне: карпатський біосферний заповідник готовий відпускати паливні дрова по ціні 50 гривень за кубометр, для пільгової категорії по 40 гривень, не планується підвищення цін на відвідування туристами території КБЗ, проводиться ямковий ремонт протипожежних доріг, зареєстровано вісім випадків порушень заповідного режиму та два випадки браконьєрства. Кількість туристів за два місяці збільшилася на 30%. Відмічається зниження середньомісячної заробітної плати. Сума фонду заробітної плати зменшена на 100 тис. гривень.

- Прохання до керівників лісгоспів вирішити питання врегулювання площ на окремих ділянках лісгоспів та заповідника. Потрібно врегулювати з лісгоспами механізм реалізації паливних дров, – зазначив Дмитро Андріюк.

По всім питанням порядку денного прийняті відповідні рішення, виконання яких поставлені на особистий контроль голови райдержадміністрації.

Остання зміна сторінки: 05-04-2013 15:51