«LOC- CLIM-ACT: МІСЦЕВІ ДІЇ ЩОДО ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН»

10 січня, команда проекту LOC-CLIM-ACT Агентства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» відвідала Рахів і зустрілася з головами райдержадміністрації та районної ради Дмитром Андріюком та Миколою Беркела.

Обговорювали, як загальні організаційні питання виконання проекту, так і питання, які стосуються власне зміни клімату, його проявів та наслідків для гірської Рахівщини, а також очікувані наслідки для життя мешканців та економіки району.

Очільник району Дмитро Андріюк занепокоєний вже відчутними наслідками зміни клімату для окремих секторів економіки району, зокрема, лісового господарства та туризму. Останніми роками малосніжні зими ставлять під загрозу ефективне функціонування гірськолижного туризму, а екстремально теплі і засушливі літа сприяють значному усиханню ялинників, обмілінню річок, підвищенню пожежної небезпеки району.

Під час поїздки співробітники проекту також провели опитування щодо рівня обізнаності та ставлення до питань зміни клімату серед місцевих органів самоврядування та пересічних жителів району. На думку більшості, помітними проявами зміни клімату в районі є усихання лісу, зниження рівня води, нетипова для відповідних пір року погода (наприклад, короткий період сніжних зим). Такі прояви, в свою чергу, можуть вплинути на перепрофілювання галузей сільського господарства та розвиток нових видів туризму тощо.

В подальшому опитування буде проводитися протягом січня-лютого цього року, всі бажаючі жителі району також можуть заповнити опитувальник і висловити особисту думку щодо ситуації зі зміною клімату на Рахівщині, опитувальник можна знайти за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dElk...

Остання зміна сторінки: 11-01-2013 18:37