Жоден фахівець не залишиться без роботи

На виконання Указу Президента України „Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентнопроможна економіка, ефективна держава”, розпорядження голови облдержадміністрації „Про створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги” та з метою забезпечення ефективного розвитку системи охорони здоров’я, рішенням дванадцятої сесії районної ради було створено Рахівський центр первинної медико-соціальної допомоги, затверджено його Положення, структуру, призначено головного лікаря, рекомендовано територіальним громадам сіл, селищ розглянути рішення щодо передачі майна амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, ФАПів та сімейних дільниць лікарень ЦПМСД. Також вирішено ряд інших питань. А нещодавно в актовій залі районної лікарні відбулася робоча організаційно-методична нарада з головними лікарями амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, ФАПів з питань подальшої діяльності Рахівського центру первинної медико-соціальної допомоги. У ній також взяли участь голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк та головний лікар райлікарні Іван Біляк.

Насамперед, головний лікар ЦПМСД Валентина Шишвак запевнила присутніх, що створення нової медичної установи ніяким чином не позначиться на кадрових змінах. Можлива певна ротація, але не звільнення фахівців, як побутує кимось запущена у маси думка.

Про збереження робочих місць говорив і очільник району, зауваживши, що мова йде і про збереження відповідної заробітної плати фахівців, належне виконання ними обов’язків. Однак, отримання півтори ставки й відверте ігнорування фахових зобов’язань не буде підтримуватися у новоствореній структурі.

Останніми роками відбувається чимало позитивних змін у медицині району. Зрозуміло, що не всі питання вдається вирішити одразу, адже бракує коштів. Однак, збільшено асигнування на харчування та медикоментозне забезпечення хворих з розрахунку на одну особу 12 і 20 гривень. Дещо бракує коштів на господарські товари, бензин, але цю проблему буде поступово вирішено. Головне, що зміни відбуваються. Вони не стосуються скорочення ліжок у лікарнях різних рівнів, а тільки покращення умов перебування пацієнтів та роботи персоналу.

Про штатні розписи, структуру побудови ЦПМСД розповіли головний лікар та головний бухгалтер райлікарні. Зміни торкнуться назв посад. Головні лікарі відтепер обіймають посади завідуючих амбулаторій, вузькі спеціалісти переходять у підпорядкування райлікарні.  Та найголовніше – це не відображається на рівні заробітної плати у бік її зменшення. Зрештою, всі організаційні питання, у тому числі щодо окремих дрібниць, медикаментозного забезпечення, посадових окладів у кожному окремому випадку, не залишаться без уваги, а будуть враховані під час обговорення. Така першочергова вимога голови райдержадміністрації.

До речі, користуючись присутністю очільника району, медики – завідуючі амбулаторій, головні лікарі дільних та міських лікарень звернулися до нього із проблемними запитаннями, які стосуються очолюваних ними установ. Зокрема, мова йшла і про укомплектування служб швидкової допомоги міських лікарень лікарськими бригадами, труднощі забезпечення пільгової категорії населення ліками, особливо пілотних проектів. На жаль, аптеки не хочуть працювати з пільговими категоріями, реалізуючи медикаменти з 10 відсотковою надбавкою. Окремі, взявшись за справу, не завжди мають у наявності необхідних ліків на момент звернення хворих. Подібне, за словами Дмитра Дмитровича, можна змінити, залучаючи інші аптечні установи до району, якщо існуючі вважають виконання державної програми надмірним навантаженням, або ж відсоток отриманого прибутку занадто низький. Нехай це відбудеться не сьогодні, через рік, однак подібне реально здійснити.

Також мова йшла про забезпечення медичним спеціалізованим транспортом, ремонт приміщень, заміну котлів і систем опалення, водопостачання та водовідведення. Як зазначив голова райдержадміністрації, заміна старого обладнання на нове, придбання транспорту триватиме централізовано, із залученям державного та обласного бюджетів, оскільки коштів районного не вистачить. Проте, першочергово будуть вишуковувати можливість виділяти кошти на ремонт систем опалення, водопостачання та водовідведення, проведення ремонтів.

Михайло ЮРАЩУК.

Остання зміна сторінки: 10-01-2013 11:14