Згідно з рейтинговими показниками, Рахівщина - п'ята в області

Підходить до завершення звітний 2012 рік. Робляться попередні висновки про досягнення в економіці за цей період, відзначаються проблемні питання та що зроблено для їх вирішення, визначаються напрацювання на майбутнє.

В першу чергу, важливим є те, що досягнуто позитивних змін у показниках економіки району - згідно рейтинговій оцінки соціально-економічного становища за 9 місяців (з урахуванням наявних статистичних даних станом на 15.11.2012 р.), район перемістився з 15 місця по області на п’яте, а оцінюючи показники тільки серед районів області, ми знаходимося на 3 місці. Обсяги реалізації готової продукції збільшилися у порівнянні з 2011 роком на 22 відсотки. Найбільше зростання обсягів реалізації продукції досягнуто в меблевій галузі, яка представлена ТОВ „ВГСМ”. Підприємство наростило виробництво та реалізацію готової продукції більше як в 1,6 рази, забезпечує роботою понад чотириста працівників, які отримують високу заробітну плату. На даний час ВГСМ є одним із самих найбільших та успішних підприємств району. Воно створене у 2010 році в селищі Великий Бичків на базі ТОВ “Сведвуд Україна”. Питома вага в загальному обсязі реалізації продукції підприємств основного кола обліку становить близько 70 %.

Дуже важливо, що сьогодні з закарпатського бука, деревини, виходить готова продукція. Не напівфабрикат, не кругляк – готовий продукт, який виготовляють тут й експортують в багато країн Європи та світу. Великобичківське ТОВ “ВГСМ” (Рахівський район) налагодило виробництво стільців класичного дизайну з дерев’яним каркасом та оббитим тканиною сидінням у вересні 2011 року.

 ВГСМ виконує замовлення із ІКЕА для  Російської Федерації та інших країн. Зокрема, тут виготовляють кришки для столів, обробні дошки із клеєного масиву бука, барні стійки (постачаються на замовлення IKEA у шість країн світу), компоненти стільця (експортуються в Румунію), крайки (декоративний елемент для надання виробам вигляду натурального бука), паливні брикети із букової тирси (постачаються у Словаччину та Чехію).

Легка промисловість представлена ВАТ “Хутро”, яке виробляє штучне хутро для взуття та верхнього одягу. Це майже єдине підприємство, яке пережило розпад Радянського Союзу і сьогодні працює над розширенням ринків збуту готової продукції та збільшенням обсягів реалізації. Підприємство виготовляє жакардове хутро із застосуванням нових видів волокон, в багатоколірній гамі і використовується для пошиття високоякісного одягу пальто і півпальто; пошиття ковдр із натуральної вовни; пошиття комплектів для м’якої частини    ; виготовлення ковдр із двостороннім підчісом.

Одним із самих потужних підприємств харчової галузі економіки на сьогодні є Великобичківський хлібокомбінат. Підприємство постачає населенню району хлібобулочні вироби у широкому асортименті, високої якості та за помірними цінами. Хлібокомбінат забезпечує роботою 57 працівників. Слід зауважити, що незважаючи на певні труднощі, в тому числі і високу конкуренцію зі сторони підприємницьких структур, підприємство зуміло зберегти свої кваліфіковані кадри.

Дослідження основних аспектів діяльності підприємств хлібопечення дозволяє стверджувати, що хлібопекарна промисловість на сьогодні є однією із перспективних галузей народного господарства, яка буде завжди забезпечена попитом.

У Новому 2013 році зусилля райдержадміністрації будуть спрямовані на забезпечення подальшого збалансованого економічного і соціального розвитку району, ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів, здійснення природоохоронних заходів, всебічне сприяння розвитку науки, культури та соціального захисту населення.

 

Віктор Турок

начальник управління економіки

райдержадміністрації

Остання зміна сторінки: 08-01-2013 11:48