Літо – це відпочинок для дітей та навчання для батьків

Щорічні літні навчання для батьків, дозвілля – для дітей з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу були організовані та проведені Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із Берегівським благодійним фондом «Шамуел» та благодійним фондом  «В наших руках майбутнє». Понад сотня учасників з Берегівського, Виноградівського, Ужгородського та Хустського районів, міст Берегово та Мукачево у період з 30 липня по 10 серпня 2018 року мали можливість взяти участь у заходах, які проводилися у формі Літніх шкіл, під час яких прийомні батьки та батьки-вихователі навчаючись, підвищували свій батьківських потенціал, а дітки, котрі виховуються у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, мали можливість  активно провести своє дозвілля під час літніх канікул. Цьогоріч Літня школа для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу проводилася на двох локаціях: у с.Карачин Виноградівського району та у місті Берегово.
Організовуючи такі Літні школи, обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Закарпатської обласної державної адміністрації, вживає заходів щодо створення середовища для відновлення власних життєвих сил та підвищення здатності прийомних батьків та батьків-вихователів забезпечувати належне функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, оцінювання та обговорення проблем, що виникають у житті дітей та батьків, пошуку дорослими членами таких родин шляхів їх вирішення. Для діток були організовані різноманітні майстер-класи, конкурси, екскурсії, активний відпочинок на воді тощо. Крім того, в рамках проведення Літніх шкіл прийомні батьки та батьки-вихователі мають можливість як відпочити разом із дітьми, котрі виховуються у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, так і налагодити ефективну комунікацію із  іншими прийомними сім’ями та ДБСТ.
Від фахівців соціальних служб батьки під час навчань змогли отримати як групові, так й індивідуальні консультації з питань   вирішення підліткових конфліктів, впливу сучасних новітніх технологій на формування та становлення особистості дитини, підготовки дитини до виходу із сім’ї, цінностей сімейних стосунків, попередження емоційного вигорання батьків тощо.
По закінченню навчань у формі Літньої школи у місті Берегово було проведено "круглий стіл" за участю представників громадських організацій та благодійних фондів, прийомних батьків та батьків-вихователів,  в ході якого обговорено як проблемні питання  функціонування прийомних сімей та ДБСТ, так і шляхи їх вирішення; перспективи співпраці громадських організацій та благодійних фондів  з питань популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  впровадження й підтримка такої форми тимчасового влаштування дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах,  як патронатна сім’я.

Остання зміна сторінки: 15-08-2018 14:52